Výbuch, exploze, telefon

Muži explodoval telefon u hlavy. Google Pixel už nikdy více, říká zklamaně

  • Objevil se další závažný incident
  • Opět v souvislosti s výbuchem telefonu

Jsou snad telefony Google Pixel prokleté? S jistotou to říct nemůžeme. Pravdou ovšem zůstává, že je trápí celá řada neduhů, se kterými se u ostatních značek setkáte jen těžko. Každou generaci provází nějaký problém, což se potvrzuje prakticky denně.


Nepřehlédněte: V nitru Země se nachází obrovský rezervoár, který obsahuje třikrát více vody než všechny oceány


Telefon mu vybuchl u hlavy…

Matthew Richardson z britského Marlborough tvrdí, že mu 1. července, když se večer vracel domů, během telefonátu u ucha vybuchl jeho smartphone Google Pixel 6. Říká, že kvůli incidentu na jeden den zcela ohluchl a že následky mohly být daleko horší, kdyby na telefonu neměl nasazené ochranné pouzdro.

„Je to problém. Už nechci další telefon od Googlu, protože kdyby si s ním hrál můj synovec, tak celá věc mohla dopadnout katastrofálně,“ řekl. „Ta rána úplně rozmetala zadní část telefonu a praskl mu displej, takže si myslím, že mě zachránil ochranný kryt.“

Richardson se vydal telefon reklamovat, ale říká, že zaměstnanci operátora Vodafone trvali na tom, že je vázán zbývajícími dvěma a půl lety své smlouvy na 40 liber měsíčně, a pokud již nechce telefon Google Pixel, musí si ke stávající smlouvě zřídit jinou.

Lépe než Vodafone zareagovala společnost Google, která – když se o incidentu dozvěděla – nabídla poškozenému výměnu telefonu a uvedla, že jakmile mobil, který explodoval, obdrží, provede expertizu, aby zjistila, co se přesně stalo.

Když se po několika dnech celá věc medializovala v britských novinách, Vodafone otočil. „Jako gesto dobré vůle jsme panu Richardsonovi nabídli náhradní zařízení nebo ukončení smlouvy zdarma,“ reagovala mluvčí operátora.

Samsung ženě popálil hlavu

Incident Matthewa Richardsona naštěstí skončil bez následků, mnozí ale o takovém štěstí hovořit nemohou. Vzpomeňme případ mladé ženy Kyomi Kershaw z anglického Lupsetu, které její Samsung Galaxy S22 explodoval u hlavy během spánku a způsobil jí ošklivé popáleniny.

Je důležité zmínit, že incidentem Kershaw se zabýval i Samsung, jehož experti zjistili, že exploze byla způsobena externím zdrojem tepla, nikoli samotným mobilem. Žena proto celou věc dala k soudu.

Nejznámější je kauza modelu Samsung Galaxy Note 7. Kvůli stovkám případů, kdy baterie tohoto telefonu explodovala, se jihokorejská firma raději rozhodla, že produkt stáhne z prodeje.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Mirror

Total
0
Shares