MIUI

MIUI je lepší než konkurenční platformy, tvrdí Xiaomi

  • Xiaomi tvrdí, že je MIUI lepší než ostatní nadstavby
  • Tím na Twitteru odstartovalo doslova smršť
  • Uživatelé to totiž vidí úplně jinak

Xiaomi bez debat super telefony umí a pokud se bavíme o nadstavbě MIUI (poslední verze je 12.5 – pozn. redakce), tak i zde odvedlo nepochybně obrovský kus práce. Systém je celkově odladěnější, uživatelské prostředí pro změnu přívětivější, intuitivnější a pestřejší. Co na tom, že na první pohled připomíná jablečný iOS? Uživatelům se to zřejmě líbí a to je také to jediné, na čem záleží.

Xiaomi si věří a má důvod

Populární čínský brand má momentálně dvojí důvod k radosti: a) v Evropě i ve světě se svými telefony válí, b) je světovou jedničkou i na trhu nositelné elektroniky. Xiaomi se totiž navzdory původním prognózám podařilo ve 2. čtvrtletí 2021 prodat 8 milionů chytrých náramkových gadgetů a vyhouplo se do čela těsně před Apple.


Nepřehlédněte: YouTube oznamuje start  “Shorts” už i v Česku


Xiaomi Mi 12 Ultra
Očekávané Xiaomi Mi 12 Ultra na povedeném renderu

Každopádně, teď si díky nově nabytému sebevědomí nechtěně naběhlo. Na Twitteru zveřejnilo krátký shot, na kterém vcelku poutavým způsobem dokazuje, že MIUI je lepší než ostatní konkurenční platformy. Reakce fanoušků a členů komunity na sebe nenechaly dlouho čekat a pozitivní rozhodně nebyly.

Tweet o MIUI se fakt nepovedl

Spousta diskutujících to dala Xiaomi jak se lidově říká “vyžrat” a vyčetlo mu, že systém sice šlape, ale také obsahuje velké množství bloatwaru, reklam a dalších aplikací, o které nikdo nestojí. Jiní se to snažili zlehčit tím, že se sami sebe ptali, jestli jde o aprílový vtip. Jak je vidět, i misrt tesař se někdy utne.

Total
1
Shares