Apple SharePlay

Apple zařadil zpátečku. Stěžejní funkce iOS 15 je v nedohlednu

  • Apple nový iOS 15 představil letos v červnu
  • Systém dozná několika zásadních změn
  • Ohledně funkce SharePlay však panují otazníky

Apple představil iOS 15 letos v červnu. Nový systém lákal na záplavu novinek, ale pokud jste čekali na nějakou mimořádnou, který by vás posadila na zadek, nejspíš byste čekali marně. I tak Američan mezigeneračně vylepšoval, kde se dalo: větší důraz kladl na komunikaci, notifikace, zjednodušil interakci a přidal další možnosti do vybraných aplikací.

Apple iOS 15 – Menší, zato důležité změny

Přesto jedna věc určitě stála za pozornost. Poměrně významného upgradu se dočkala i videochatovací platforma FaceTime. Nová rozšíření zahrnují portrétní režim, lepší odhlučnění okolních ruchů a konečně se také objevila dlouho omílaná funkce SharePlay, díky které můžou uživatelé nezávisle na sobě a v reálném čase společně sledovat video obsah nebo poslouchat oblíbenou skladbu.


Nepřehlédněte: iOS 15 beta. Jak ji nainstalovat? (návod)


SharePlay? Dorazí, ale později!

Jenže byla to právě SharePlay, od které si kalifornský podnik sliboval velké věci zejména díky její implementace do velkých streamovacích platforem jako je Disney+, HBO, Hullu apod. I laikovi je nad slunce jasné, že pokud se to povede, půjde doslova o husarský kousek! A to je momentálně jádro pudla. Vlastní adaptace je nejspíš natolik komplexní, že Apple zařadil pomyslnou zpátečku.

iOS 15, s jehož nasazením se počítá (nejspíš) v průběhu září u příležitosti představení nové modelové řady iPhone 13, avizovanou funkcionalitu mít stoprocentně nebude. To ostatně potvrzuje i populární server 9To5Mac, který avizuje, že SharePlay je v poslední betě systému zablokována. Z dostupných informací vyplývá, že se jí dočkáme až později na podzim.

Total
1
Shares