Počítač, malware, Windows

Microsoft spustil ve Windows 11 reklamy na nejotravnějším místě. Poradíme, jak je vypnete

  • Windows 11 dostávají další nálož reklam
  • Naštěstí jdou vypnout. Kde přepínač najdete?

Reklamy jsou bezpochyby tím nejotravnějším, s čím denně přicházíme do styku. Americký Microsoft si to však nemyslí, protože v rámci nejnovější aktualizace operačního systému Windows 11 je lidem začal natvrdo zobrazovat v nabídce Start.


Nepřehlédněte: Apple všechny potěší: iPad po 14 letech dostane základní aplikaci, kterou používá každý


Microsoft „nakazil“ nabídku Start reklamou

Společnost Microsoft zobrazuje lidem reklamy v nabídce Start ve Windows 11. Po krátkém testování „novinky“ v programu Windows Insiders zahájila tento týden distribuci aktualizace KB5036980, která zahrnuje „doporučení“ aplikací z obchodu Microsoft Store. Naštěstí se nejedná o reklamní bannery přes polovinu monitoru, ale i tak uživatelům rozhodně znepříjemňují práci.

„V sekci Doporučené v nabídce Start se budou zobrazovat některé aplikace z obchodu Microsoft Store,“ uvádí známý redmondský producent softwaru v poznámkách k aktualizaci nejnovější veřejné verze systému Windows 11.

„Reklamy mají uživatelům Windows 11 pomoci objevit více aplikací, ale z velké části z nich budou těžit vývojáři, které se Microsoft snaží nalákat k vytváření dalších programů pro Windows,“ píše server The Verge.

Microsoft začal tyto reklamy testovat teprve před dvěma týdny, takže je vcelku překvapivé, že toto „vylepšení“ postoupilo z kanálu beta do oficiálního vydání za tak krátkou dobu.

Windows 11
Zdroj: Windows / Unsplash

Naštěstí můžete tyto reklamy nebo „doporučení“, jak je společnost Microsoft nazývá, vypnout. Pokud jste nainstalovali nejnovější aktualizaci KB5036980, pak přejděte do Nastavení => Přizpůsobení => Start a deaktivujte tlačítko „Zobrazit doporučení pro tipy, propagační akce aplikací a další“. Aktualizace KB5036980 je sice v tuto chvíli volitelná, ale Microsoft ji v následujících týdnech rozšíří do všech počítačů se systémem Windows 11.

Dlouhodobé problémy…

O Microsoftu se v poslední době hovořilo zejména v souvislosti se zpackanou aktualizací KB5034848, po jejíž instalaci uživatelé hlásili, že jejich počítače nereagují a že operační systém čas od času zničehonic zamrzne nebo spadne do modré obrazovky smrti.

Největším problémem však bylo, že počítače výrazně zpomalily, a to nejen ve hrách, ale i při běžném používání, až se prakticky vůbec nedaly používat. Problémy opravila následující aktualizace.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: The Verge

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..