iPad

Apple všechny potěší: iPad po 14 letech dostane základní aplikaci, kterou používá každý

  • iPad konečně začne nabízet nativní aplikaci kalkulačky
  • Stane se tak s příchodem systému iPadOS 18, který vyjde v září letošního roku

Apple dlouhých 14 let přehlížel v rozhraní iPadů jednu vcelku elementární aplikaci. Těžko vůbec uvěřit, že „jablečné“ tablety stále ani v současnosti nenabízí nativní aplikaci Kalkulačka. Nicméně v letošním roce by se to konečně mělo změnit.


Nepřehlédněte: iOS 18 a iPad OS 18: Jaké iPhony a tablety Applu mají na důležitou aktualizaci nárok?


Kalkulačka pro iPad

Není to tak dávno, co Apple představil v rámci systému iPadOS aplikaci Počasí, kterou uživatelé z iPhonů znají již celou řádku let, prakticky od začátku. Na iPad však dorazila až v roce 2022. A velmi podobně se to má s další veskrze základní aplikací – kalkulátorem.

Ani tuto aplikaci tabletový systém od Applu v základu nenabízí a uživatelé si ji musí stáhnout z App Storu, čímž se však vystavují mírnému riziku, že si stáhnou podvodnou aplikaci či malware.

Apple iPad
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Novinka po 14 letech

Nicméně to se změní. Server MacRumors informoval o tom, že kalkulačka se konečně oficiálně dostane do iPadOS v rámci nejnovější verze iPadOS 18. Aktualizace by měla být představena zkraje června na konferenci WWDC 2024. Oficiální vydání pro širokou veřejnost pak bude následovat později v letošním roce, nejspíš v září.

Kalkulačka je letos pro Apple velkým. Kromě této zajímavé novinky stran iPadu Apple kutí vylepšenou kalkulačku pro macOS. Ta by měla přinést zajímavější rozhraní, převodník měn i jiných dat a různé velikosti dle potřeby. I ta se představí v červnu, a to v rámci aktualizace macOS 15.

Zdroj náhledové fotografie: Sanjeev Mohindra / Unsplash, zdroj: MacRumors

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..