Apple Watch

Měl zvýšený tep a šel si lehnout. Apple Watch zachránily život muži, který krvácel do břicha

  • Hodinky Apple Watch mají na kontě další záchranu života
  • Tentokrát pomohly odhalit krvácení do břicha

Příběhů o tom, jak Apple Watch zachránily svému majiteli život, je plný internet. Tento konkrétní případ ze Spojených států ale zasluhuje zvláštní pozornost, protože pomohly muži, který začal krvácet do zažívacího traktu.


Nepřehlédněte: Vědci se domnívají, že mimozemské civilizace možná vytvářejí černé díry k ukládání kvantových dat


Apple Watch jako anděl strážný

Apple Watch dlouhodobě (prakticky od první generace) prokazují, že nejsou jen ideálním zařízením, které ohlídá zdravý životní styl a změří různé fitness aktivity, ale mají také potenciál zachraňovat lidské životy, což se ostatně v minulosti již mnohokrát potvrdilo. Jedna taková záchrana se hodinkám podařila nedávno ve Spojených státech, když pomohly odhalit vnitřní krvácení a majiteli zachránily život.

Jeden z uživatelů sociální sítě Reddit uvedl, že se po obědě začal cítit unaveně a tak si řekl, že si lehne. Klidný spánek ale rozhodně neměl, protože hodinky ho asi desetkrát upozornily na abnormálně zrychlený tep. Jak známo, novější modely Apple Watch dokážou rozpoznat, jestli vaše srdce začne bít rychleji, než by mělo, když odpočíváte nebo jste neaktivní.

Muž si nakonec raději zavolal záchranku a byl převezen do nemocnice, kde si lékaři původně mysleli, že prodělal infarkt, aby následně zjistili, že krvácí do gastrointestinálního traktu. Po propuštění mu doktoři řekli, že pokud by se nedostavil do nemocnice, hrozila mu smrt.

Apple Watch
Zdroj: fancycrave1 / Pixabay

V dobrém na ně vzpomíná i senior nešika

Jak jsme uvedli v úvodu, Apple Watch zachraňují životy. Chytré hodinky Applu zachránily například člověka, kterého doma přepadl lupič nebo pomohly muži, který si šel zabruslit a propadl se pod ním led. V dobrém na ně určitě vzpomíná i senior nešika, jenž spadl na sněžnou frézu nebo teprve dvanáctiletá dívka Imani Miles ze Spojených států, které pomohly odhalit vzácnou formu rakoviny.

.Zdroj náhledové fotografie: Luke Chesser / Unsplash, zdroj: Reddit

Total
0
Shares