Počítač s hologramem

Kutil vytvořil první neviditelný počítač. A světe div se, skutečně funguje!

  • YouTuber sestavil doslova neuvěřitelný počítač.
  • Dokázal, že herní PC nemusí zabírat vůbec žádné místo.

Nicholas Zetta, který na videoplatformě YouTube vystupuje pod přezdívkou Basically Homeless, udělal něco, co je doslova snem každého počítačového nadšence: Sestrojil první neviditelnou herní sestavu na světě.


Nepřehlédněte: Kapitán Nemo by záviděl: Luxusní ponorka s bazénem a vinným sklípkem se dokáže skrývat pod vodou celý měsíc


Postavil neviditelný herní počítač

Youtuber Nicholas Zetta je zapáleným gamerem, který nevynechá jedinou příležitost, aby se neponořil do virtuálního světa. Jeho láska ke hrám došla nakonec až tak daleko, že se rozhodl sestrojit první neviditelný počítač na světě, píše server Unilad.

„Každý chce mít co nejdokonalejší a nejhezčí sestavu, ale já jsem se rozhodl, že sestavím takový počítač, který bude doslova neviditelný,“ vysvětluje technologický hračička. Ve videu, které nasbíralo již více než čtyři miliony zhlédnutí, rozebírá supervýkonný notebook a jeho základní desku, včetně grafické karty, procesoru a pořádné porce operační paměti, instaluje dovnitř desky stolu.

K vytvoření neviditelné myši použil kameru s hloubkovým senzorem ukrytou v lampě, která snímá polohu prstů a ruky. Program, jenž má vše na starost, napsali šikovní programátoři, kteří se na projektu zčásti také podíleli. Klávesnici, další klíčovou součást každé herní sestavy, vložil Zetta do přesně vyříznutého otvoru v desce stolu, kde ji zafixoval pomocí polyuretanového tmelu.

Pak se však musel vypořádat s něčím, co se zpočátku zdálo jako nemožné. „S obrazovkou je to tak, že ji vlastně nemůžete udělat neviditelnou, protože chcete, aby byla vidět. Viditelná, ale zároveň neviditelná,“ říká ve videu.

„Vydlabal jsem proto místo pro projektor, jednopalcový projektor, který se vejde dovnitř stolu a odráží se od zrcadla na tento opticky průhledný kus polykarbonátu s velmi drahou nanočásticovou vrstvou, což vytváří efekt levitujícího hologramového displeje.“

Je to naprostá senzace, říkají uživatelé YouTube

Při demonstraci svého nového počítače Zetta hrál Minecraft pomocí neviditelné myši a od publika sklidil jen samou chválu. Lidé jeho PC přirovnávají k futuristické technologii, která byla předpovězena, ale nikdy se nestala skutečností, maximálně se občas objevila ve science-fiction filmech. 

Po zhlédnutí videa zůstali sledující ohromeni tím, jak zručně Zetta dokázal něco takového postavit. „Tenhle člověk skutečně vyrobil to, o čem si lidé v šedesátých letech minulého století mysleli, že dnes bude naprosto běžná věc,“ uvedl jeden z uživatelů pod videem, zatímco druhý napsal: „Říkám to se stoprocentní upřímností. Na YouTube jsem shlédl nespočet videí o stavbě počítačů. A tohle je všechny válcuje. Jedná se o bezkonkurenčně nejlepší projektové video na síti. „Představte si, že zuříte ve videohře a pak nevíte, kde je bezpečné bouchnout pěstí do stolu z frustrace,“ přidal pobaveně další člověk.

Líbí se vám výtvor šikovného YouTubera a chtěli byste mít takový počítač doma?

Zdroj náhledové fotografie: generováno AI / Freepik, zdroj: Unilad

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..