Migaloo M7

Kapitán Nemo by záviděl: Luxusní ponorka s bazénem a vinným sklípkem se dokáže skrývat pod vodou celý měsíc

  • Zapomeňte na luxusní jachty pro bohaté
  • Vrcholem rozmaru jsou teď ponorky

Představte si, že jste miliardář a nevíte, co s penězi. Superjachtu už máte a letadlo také. Co takhle luxusní ponorku, která vás vezme na dovolenou snů? Plavidlo společnosti Migaloo nabízí vše, co nejnáročnější VIP klienti vyžadují.


Nepřehlédněte: Vědci se domnívají, že právě objevili paralelní vesmír, který narazil do toho našeho


Migaloo M5: Ponorka pro nejnáročnější zájemce

Pro miliardáře znuděného superjachtami je k dispozici další poutavá hračka – luxusní soukromá ponorka. Co se týče vybavení, svému majiteli nabídne vše, nač si vzpomene. Tvůrci mysleli na bary, kino, posilovnu, venkovní bazén i garáže pro skútry a jiné hračky na vodu.

Migaloo M5, superjachta křížená s ponorkou za tři miliardy dolarů, je navržena tak, aby mohla zůstat pod vodou až čtyři týdny. Podle tvůrců je 165 metrů dlouhá a může dosáhnout hloubky až 250 metrů. Navzdory svým luxusním specifikacím a ubytovacím kapacitám pro 20 cestujících a 40 členů posádky však plavidlo zatím neobdrželo žádnou objednávku.

Konstruktéři připomínají, že ponorka bude postavena podle bezpečnostních norem amerického námořnictva s dvojitou ochranou trupu, záchrannými systémy a dokonce i miniponorkami pro případ nouze a rychlou evakuaci do bezpečí.

Migaloo M5
Zdroj: Migaloo

Kapitán Nemo by záviděl

Mezi relaxační a luxusní funkce plavidla patří dva bazény, vířivka a palubní kavárna. Pokud by to někomu nestačilo, plavidlo se může pochlubit také jídelnou s 36 místy a prosklenými stěnami, které umožňují nerušený výhled pod hladinu.

Christian Gumpold, zakladatel a generální ředitel společnosti Migaloo, navzdory dosavadnímu nezájmu ze strany movitých obyvatel naší planety doufá, že kupce možná definitivně zlákají vymoženosti, jako vinný sklípek nebo filmový sál.

Je velká škoda, že zůstává pouze u konceptu. Společnost Migaloo přiznává, že se dosud nenašel jediný zájemce o luxusní plavidlo. Ale naděje umírá poslední, tak doufejme, že se brzy nějaký magnát najde.

Zájem by mohl mít třeba zakladatel online obchodu Amazon Jeff Bezos, který již vlastní superjachtu Kora za 700 milionů dolarů, kterou doprovází podpůrná jachta Abeona za 100 milionů dolarů o délce 75 metrů.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Migaloo, zdroj: Dmarge, Migaloo

Total
0
Shares
1 komentář
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..