Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů? Vědci si myslí, že tomu konečně přišli na kloub

  • Tady jsme, řekne lidstvo mimozemšťanům
  • Američané pošlou vzkaz do vesmíru
  • Než od vesmířanů dorazí odpověď, lidstvo už možná nebude existovat

Experti ze Spojených států před nedávnem oznámili, že v nadcházejících měsících pošlou mimozemšťanům zprávu s informacemi, kde se nachází Země. Mnozí tuto snahu ale kritizují. Prý je nebezpečná, protože lidstvo nemá jistotu, že vesmířané přiletí v míru. K projektu organizace METI se nyní vyjádřili vědci z univerzity v Pekingu. Zjistili, že lidé budou možná muset čekat 400 000 let, než je mimozemšťané kontaktují.


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


Tým mezinárodních vědců minulý měsíc uvedl, že ve snaze kontaktovat mimozemskou civilizaci pošle ke vzdáleným hvězdám prostřednictvím rádiových pulsů dvě komplexní zprávy. Je přitom vyloučené, že by vědci odpověď dostali ještě během svého života, tvrdí to alespoň výzkumníci z univerzity v Pekingu. V nejlepším případě by mimozemšťané mohli odpovědět za 2 000 let, ale realističtější je prý odhad 400 000 let.

Lidstvo už možná nebude existovat

Autoři studie Wenjie Song a He Gao napsali: „Důvodem, proč jsme dosud neobdrželi odpověď, může být to, že lidstvo je na Zemi příliš krátce.“ Čínští vědci po dlouhou dobu prováděli výpočty založené na tzv. Drakeově rovnici, píše DailyStar. Jedná se o složitý matematický vztah, který teoreticky umožňuje určit počet komunikace schopných mimozemských civilizací existujících ve stejném okamžiku.

Ve svém výzkumu použili výpočet, který zahrnoval formace galaktických hvězd a zvážil možnost, jaké hvězdy hostí planety podobné Zemi ve svých „obyvatelných“ zónách. Vědci závěrem studie zdůrazňují, že je pravděpodobné, že lidstvo vyhyne (samo se vyhladí) ještě předtím, než se dočká odpovědi. V podstatě může dojít k situaci, že i kdyby dvě civilizace existovaly ve stejnou dobu, než dojde ke kontaktu, nebo odpovědi na zprávu, jedna z nich už existovat nebude.

Má smysl mimozemšťany kontaktovat?

Navrhovaná zpráva Beacon in the Galaxy (BITG) projektu METI je chápána jako aktualizovaná verze slavného poselství Arecibo vysílaného do vesmíru v roce 1974. Vzkaz zahrnuje prvočísla, matematické úlohy, informace o biochemii života, polohu Země a časovou značku.

Pokud jde o to, zda by lidstvo mělo kontaktovat mimozemšťany, názory se různí. Například supergeniální profesor Stephen Hawking před svou smrtí varoval, že by lidé měli být opatrní, protože nás mimozemšťané mohou chtít zničit. „Pokud se podíváte do historie, kontakt mezi lidmi a méně inteligentními organismy byl z jejich pohledu často katastrofální a setkání mezi vyspělou civilizací a lidstvem může dopadnout stejně tragicky,“ uvedl Hawking v rozhovoru pro stanici Discovery Channel.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. To jsou naprosté nesmysli. To by museli být na naší urovni, a pak by neměli techniku na vysílání zpráv, jako my! ještě nám nikdo neodpověděl, tak že naše vysílání asi nevnímají. Naši vědci si pořád neuvědomují, že mimozemská civilizace muže být založena úplně na jiné biologické bázi, a že používají úplně jinou techniku než je u nás na Zemi. Nedovedeme rozluštit Voynichův rukopis, a chtěli by jsme rozumnět mimozemšťanům. Třeba už nám sem posílají vzkazy, a mi je vůbec nevnímáme, nerozumíme. Pozemšťané vnímají jen určité frekvence, jak sluchem, tak spektrem, očima, vědomím atd. Tak jak můžem vědět jestli 400 a nebo 400 000 tisíc let. Vždyť jsme teprv nedavno objevili, že je na měsíci voda. A obíhá kousíček od nás a nevíme co je vůbec zač!!!

  2. Nechejme nas pozemsky cas plynout a uzivejme si nasi “vyspelou civilizaci”pokud to jeste jde.My se znicime samy i bez pomoci mimozemstanu. Stale nekde nachazim clanky ,ze nas pozoruji a ja nevim co jeste . Za zhruba 2000 let co se objevuji informace ze uz jsou tady a komunikuji s nami a ze” vyssi” spolecnost to nemuze jen tak pustit mezi obycejne lidi ,ze by vznikla panika . Popravde je zajimave ze si ONI vyberou vzdy jen ty tajne organizace aby byli pry v kontaktu . Kde se to asi dozvedeli ze existuji tajne organizace . kdyby se chteli ukazat ta by to davno udelali . A pokud nekde jsou , nechejme je tam kde nam nemuzou ublizit . My uz se nicime samy i bez jejich pomoci.

  3. A nyní otazecka: Představte si, že dokážete opravdu využít gravitační pohon, takže se dokážete dostat z místa A do místa B rychleji, než to dokáže elektromagnetické záření (světlo). Proč byste posílali zprávu třeba 4x pomaleji, když může jít o desítky let?
    Jo, kromě Hawkinga tu máme i teorii temného lesa – dost podobné, jen se mění motiv (viz Problém tři těles).
    Jo a pak si představte superinteligentni delfíny v oceánu pod ledem, jaký najdeme i v naší sluneční soustavě. Nemusí ani tušit, že nějaký vesmír vůbec existuje.

Comments are closed.