HarmonyOS

Huawei představí systém Harmony OS 2. června

  • Huawei už se nechce spoléhat na americký Android
  • Harmony OS bude dostupný pro nové i stávající telefony
  • Objeví se i v hodinkách, počítačích a IoT zařízeních

Zápletka, kterou příznivci mobilních technologií se zatajeným dechem sledují už dva roky, se konečně blíží ke konci. Společnost Huawei dnes oznámila, kdy oficiálně představí svůj operační systém Harmony OS. Premiéra proběhne již 2. června, tedy příští středu a firma na slavnostní událost láká krátkým videem.


Psali jsme: Huawei P50 zatím nebude, chybí komponenty pro výrobu


Huawei vidí budoucnost v Harmony OS

O vývoji systému Harmony OS Huawei poprvé informoval v srpnu roku 2019. Nedlouho poté, co společnost Spojené státy umístily na černou listinu, v důsledku čehož přestal Google poskytovat své služby v nových smartphonech Huawei. Aplikace jako Google Play, YouTube nebo GMail jsou přitom životně důležité mimo čínský trh. Změnit vše má právě proprietární systém Harmony OS.


Psali jsme: Honor potvrdil návrat Google služeb do svých telefonů


Starší telefony dostanou aktualizaci

Huawei už dříve oznámil, že Harmony OS do konce roku 2021 dodá na více než 100 milionů svých zařízení včetně již prodávaných přístrojů (hodinek/telefonů/tabletů). Jejich majitelé tedy nebudou muset kupovat nová zařízení, aby mohli Harmony OS používat. Systém obdrží prostřednictvím softwarové aktualizace.

Tablet i hodinky

Začátek plánované tiskové konference, kterou bude možné sledovat na internetu online, je naplánován na 14:00 středoevropského letního času. Huawei na akci nepředstaví jen samotný systém, ale také první zařízení s Harmony OS. Konkrétně má jít o tablet MatePad 2 a chytré hodinky Huawei Watch 3 a Watch 3 Pro.

Total
1
Shares