Honor V40

Honor potvrdil návrat Google služeb do svých telefonů

  • Honor je po dvou letech temna zpět. Konečně!
  • Chystaný telefon Honor 50 bude podporovat Google služby

Tak to máme potvrzené. Sice ne přímo z úst mluvčího, ale na softwarovou podporu Honoru se dá vždy spolehnout. Dozvěděli jsme, že nový top model s názvem Honor 50 bude oficiálně podporovat služby společnosti Google. Budoucí smartphony značky tak nabídnou všechny populární aplikace a služby, na které jsou uživatelé na západních trzích zvyklí.


Psali jsme: Honor 50 dostane nový procesor Snapdragon 778G


Honor hlásí návrat Google služeb

Německá pobočka Honoru se na svém twitterovém kanále nechala trochu unést situací a na dotaz uživatele @NickNyan2 odpověděla, že v nadcházejících mobilech série Honor 50 se znovu objeví obchod Google Play. Můžeme se jen domnívat, zda horlivý zaměstnanec už náhodou nepřišel o práci, protože jak sám uvedl, společnost si toto zásadní oznámení stále nechává jako velké překvapení – radostnou zprávu chce nejspíše oznámit během oficiální premiéry Honoru 50.


Psali jsme: Elektromobil od Huawei ujede na jedno nabití až 1 000 kilometrů


Honor potvrdil návrat Google služeb
Honor potvrdil návrat Google služeb | foto: vlastní

Huawei v tom nakonec zůstane sám

Blíží se tak konec dvouletého období temna. Stalo se to v květnu roku 2019, kdy americké ministerstvo obchodu zařadilo společnost Huawei (včetně sub-brandu Honor) na sankční listinu, což mělo za následek omezení technologií pro její produkty. Mimo jiné byl utlumen přístup k softwaru i hardwaru do všech nových zařízení čínského výrobce. Honor v tom byl společně s Huawei. Po odprodeji značky, ke kterému došlo v listopadu loňského roku, však veškerá omezení padla a budoucnost Honoru začíná vypadat opět víc než růžově.

Total
0
Shares