Huawei P50 Pro

Huawei P50 bude dostupný globálně

  • Tisková konference Huawei se uskuteční ve čtvrtek 29. července
  • Huawei by měl představit tři modely řady P50
  • Nasazen bude operační systém HarmonyOS

Čínský gigant Huawei už koncem měsíce, tedy za několik málo dní, představí očekávanou řadu smartphonů P50 s operačním systémem HarmonyOS a také fotoaparátem, který posune digitální fotografii na další úroveň.


Psali jsme: 200W supernabíječka od Xiaomi dorazí v Mi 12 Ultra


Huawei P50 dostane dva masivní kruhy

Už delší dobu máme potvrzený design novinek, pro nějž jsou charakteristické minimální rámečky kolem displeje a na zádech dva obrovské kruhy, ve kterých se bude ukrývat hned několik fotoaparátů; jejich počet se bude odvíjet od zvoleného modelu.

Základní Huawei P50 by měl mít zahnutý AMOLED displej s úhlopříčkou 6,7 palce a vysokým rozlišením Full HD+. Přední kamerka pak bude v centrálně umístěném průstřelu.

Údajný snímek z telefonu P50 Pro
Údajný snímek z telefonu P50 Pro | foto: Huawei

Výkon nových padesátek by měl zajistit procesor Kirin 9000 a později také Qualcomm Snapdragon 888 s podporou LTE. Je nicméně otázkou, kolik vlastních čipů se podařilo do konce embarga vyrobit a kolik jich vlastně má Huawei ještě na skladě. Je tak docela možné, že 5G varianty telefonů budou nedostatkovým zbožím.

Dostane se i do Česka?

Se smartphony se přitom setkáme i na globálních trzích. Nebude to ale hned a až se tak stane, stane se tak pouze v omezeném množství. Firma se nemůže ze západních trhů kompletně stáhnout, na to v nich v průběhu posledních let investovala enormní částky peněz a jde tu také o prestiž. Huawei stále patří mezi nejlepší technologické firmy světa a ještě dlouho se na tom nic nezmění.

Total
1
Shares