Xiaomi HyperCharge

200W supernabíječka od Xiaomi dorazí v Mi 12 Ultra

  • Supernabíječka Xiaomi Hypercharge nabije baterii za pár minut
  • Příští rok se objeví v prvním komerčně dostupném telefonu

Společnost Xiaomi nedávno pokořila nový rekord v rychlosti nabíjení, když její nová 200W nabíječka zvládla nabít kompatibilní telefon už za pouhých osm minut. Zatím se jednalo pouze o demonstraci technologických schopností firmy, ale samozřejmě se počítá se zavedením této technologie i do komerčně dostupných produktů. Dojít by k tomu přitom mohlo už příští rok. Tvrdí to alespoň hned několik blogerů a tipérů, kteří se dostali k plánům Xiaomi.


Psali jsme: Xiaomi Mi Pad 5 dostane 67W nabíjení, Mi MIX 4 nabídne 120W nabíječku


Nabíječka Xiaomi Hypercharge

Nová supernabíječka Xiaomi s výkonem 200 W byla oficiálně představena začátkem roku. V průběhu května pak firma schopnosti nabíjení Hypercharge demonstrovala v laboratorních podmínkách na speciálně upraveném smartphonu Mi 11 Pro, jehož 4 000mAh baterii bylo možné nabít za pouhých osm minut. Ihned po vydání videa nicméně vyvstaly obavy uživatelů, jestli 200W nabíjení nebude mít negativní vliv na stav samotné baterie.

Telefon Xiaomi s rekordním nabíjením 200 W
Telefon Xiaomi s rekordním nabíjením 200 W | foto: vlastní

Po 800 cyklech kapacita baterie klesne o 20 procent

Xiaomi proto raději vydalo prohlášení, ve kterém uvedlo, že se kapacita baterie po osmi stech nabíjecích cyklů sníží zhruba o 20 procent. To není vůbec špatný výsledek, uvážíme-li, že by to znamenalo snížení kapacity baterie ze 100 na 80 procent až po více než dvou letech používání.


Psali jsme: Xiaomi má rekordní 200W nabíjení. Po 800 cyklech kapacita baterie klesne o 20 procent


Xiaomi HyperCharge

Xiaomi HyperCharge v akci | foto: Xiaomi

Jako obvykle už Xiaomi neupřesnilo, kdy se vysněné superrychlé nabíječky dočkáme v běžných smartphonech. Pokud vše ale půjde podle plánu, mohli bychom se 200W kabelového nabíjení (a 120W bezdrátového) dočkat už příští rok v modelu Xiaomi Mi 12 Ultra, nástupci současného Mi 11 Ultra. Ten, jak víme, podporuje „jen“ 67W kabelové i bezdrátové nabíjení.

Total
1
Shares