Honor

Honor těží z propadu Huawei, hlásí skvělé prodeje telefonů

  • Honor míří mezi elitu, v Číně popularita značky skokově roste
  • Už za pár dní firma navíc představí řadu Honor Magic3
  • Nové telefony mohou používat Google služby

Od chvíle, kdy se Honor osamostatnil jako značka, se znovu rychle dostává na přední příčky v mateřské Číně. Podle posledních výsledků agentury Counterpoint firma skokově narostla v podílu na domácím trhu až na 8,4 % v červnu oproti 5,1 % v lednu tohoto roku. Aktuální silný rostoucí trend značky znamená i nárůst prodejů v květnu a v červnu tohoto roku.


Nenechte si ujít: Honor Magic3 se objevil v AnTuTu. Snapdragon 888+ prozrazen!


Honor je zpět

Huawei na konci loňského roku prodal značku Honor. Kupcem se stal čínský distributor a lokální vláda města Šen-Čen. Transakcí se Honor vymanil z amerických sankcí, a tak dostal znovu šanci uspět i na trzích mimo Čínu. Honor přitom nevyrábí jen smart¨phony, ale také laptopy, tablety, chytré televize a elektronické příslušenství.

Hlavní faktory opětovného nárůstu Honoru patří pokrytí procesu od začátku do konce, uzavřená strategická partnerství a silné zázemí vývojových center. Nový Honor je schopný pokrýt celý proces od výzkumu a vývoje, řetězce výroby, zpracování, prodeje, marketingu, servisu i financování. Udržení této kombinace sehrává klíčovou roli v silném comebacku na trh.

Honor je zpět na špici v kategorii mobilních telefonů na mateřském trhu v Číně
Honor je zpět na špici v kategorii mobilních telefonů na mateřském trhu v Číně | foto: Counterpoint

Nepřehlédněte: Huawei chystá velkolepý návrat. Číňané v roce 2022 obejdou americké sankce


Honor zamíchá s kartami

Díky uvedení série Honor 50 v Číně, dokázal výrobce, že umí znovu růst, a to až o 20 % během 28 týdnů. V tomto období předčil konkurenci a přepsal tabulky v online prodejích mobilních telefonů. Honor se v Číně také posunul vpřed ve srovnání s konkurencí v kategorii chytrých mobilů mezi 2 500 až 4 000 čínských juanů (nebo $ 380 až $ 600) s nárůstem podílů na trhu 17,9 % během dvou po sobě následujících týdnech.

Speciální Magic3

Už 12. srpna uvede Honor prémiovou řadu chytrých telefonů Magic3 se super výkonným čipem Qualcomm Snapdragon 888 +, skvělým fotoaparátem a další parádní výbavou.

Total
1
Shares