HONOR 70 míří do Česka! Telefon se může stát bestsellerem, záleží na jedné konkrétní věci

  • Nový HONOR vplul do střední třídy s dvěma kruhy na zádech
  • Zláká vás na zajímavou výbavu?

HONOR 70 je atraktivní telefon, který se designem a zpracováním řadí mezi prémiové přístroje, výbavou však zapadá do oblíbené střední třídy. A jak všichni dobře víme, tam je neskutečně našlapáno. O případném úspěchu tak rozhodnou drobné detaily ve výbavě a zejména pak cena.


Nepřehlédněte: Dopravní prostředek ze sci-fi Transformers? Třípatrová nebeská velryba představuje budoucnost letectví


Z outsidera lídrem trhu?

HONOR se ještě nedávno potácel na hranici klinické smrti. Po osamostatnění se ale značka vzchopila a teď dokazuje, že s ní vážně musíme počítat. HONOR 50 byl takový nemastný neslaný předkrm, s nepříliš odladěným prostředím pro český trh.

Ten pravý debut znovuzrozené společnosti přinesl až Magic 4 Pro, který bodoval povedeným fotoaparátem a skvělým procesorem od Qualcommu. Dřívější sub-brand Huawei si je ale víc než kdy jindy vědom, že teď potřebuje hlavně prodávat. Hodně prodávat. Proto v Evropě zákazníkům nabídne model HONOR 70, který je prý již kompletně vyvíjený bez jakéhokoliv zásahu Huawei.

HONOR 70
Zdroj: FONETECH.CZ

HONOR 70 je krásný zepředu, zezadu i uvnitř

HONOR 70 je čistokrevná střední třída, která to umí  na oko dobře zahrát — má krásný design a pod kapotou Snapdragon 778G+, což je relativně nový čip s dostatkem výkonu pro hraní i produktivitu.

Vepředu najdeme pěkný 120Hz OLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, zatímco uvnitř se nachází akumulátor s kapacitou 4 800 mAh s podporou 66W kabelového nabíjení. Konkurence dobíjení sice umí mnohdy mnohem rychleji, ale 60 % kapacity za dvacet minut není vůbec špatný výsledek. Nechybí veškerá možná konektivita včetně standardů Wi-Fi 6, 5G nebo NFC pro bezkontaktní platby u obchodníka.

HONOR 70
Zdroj: FONETECH.CZ

Pokročilé funkce fotoaparátu pro mladé

Podívejme se na zadní stranu. V případě hlavního fotoaparátu HONOR použil nový čip IMX800 od Sony, který má rozlišení 54 Mpx. Širokoúhlý snímač má rozlišení 50 Mpx a úhel záběru 122 stupňů a sestavu uzavírá naprosto „zbytečný“ 2Mpx hloubkový senzor pro lepší bokeh.

Ze softwarové výbavy stojí za zmínku hlavně funkce Solo Cut, která umožňuje při natáčení videa vedle nahrávání celé scény zároveň zaznamenávat v detailu vybranou osobu. Další možností je souběžné nahrávání přední i zadní kamerou, což ale někteří výrobci nabízejí už delší dobu.

HONOR 70
Zdroj: FONETECH.CZ

A když už hovoříme o softwaru, HONOR není Huawei, a tak ve smartphonu najdete operační systém Android 12 s tolik potřebnými Google službami. S HONOREM 70 lze snadno platit pomocí služby Google Pay a také stahovat hry z oficiálního obchodu.

HONOR 70
Zdroj: FONETECH.CZ

Cenu firma zatím tají. Proč?

HONOR 70 bude k dostání bude ve třech designových provedeních Midnight Black (černá), Crystal Silver (stříbrná) a Emerald Green (zelená). Jak už jsme psali v úvodu, o úspěchu telefonu rozhodne až cena. Pokud bude HONOR až příliš sebevědomý, může si u zákazníků naběhnout.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: vlastní, HONOR

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Už ho mám doma je super. Vyhrál jsem ho na Kiss rádiu.

  2. Chtěl jsem se zeptat kdy se dostane na český trh honor 70 pro+
    Děkuji za info

    1. DObrý den, šance, že se u nás začne prodávat i HONOR 70 Pro+, je bohužel mizivá.

Comments are closed.