Apple Watch

Hodinky Apple Watch jí zachránily život. Přitom si myslela, že jde o „prkotinu“

  • Apple Watch mají na kontě další záchranu života
  • Tentokrát pomohly ženě z New Yorku

O velkém štěstí může mluvit pětatřicetiletá Jessie Maloneová z amerického New Yorku. Když jela na elektrokole, chytré hodinky Apple Watch jí zničehonic upozornily na zvýšený srdeční tep. „Displej zčervenal a vše začalo vibrovat, proto jsem okamžitě odjela do nemocnice,“ začíná svůj příběh v rozhovoru pro server Today.com.


Nepřehlédněte: Bez kapky krve? Samsung prý představí bezbolestnou revoluci pro diabetiky


Jako anděl strážný…

Apple Watch dlouhodobě (prakticky od první generace) prokazují, že nejsou jen ideálním zařízením, které ohlídá zdravý životní styl a změří různé fitness aktivity, ale mají také potenciál zachraňovat lidské životy, což se ostatně v minulosti již mnohokrát potvrdilo. Jedna taková záchrana se hodinkám nedávno znovu podařila ve Spojených státech, když pomohly mladé ženě z New Yorku.

Chytré hodinky pomohly Jessie Maloneové odhalit skrytý zdravotní problém, o němž neměla ani tušení. Když jela na kole, Apple Watch zobrazily na displeji upozornění, že prodělala arytmii. Aby se ujistila, že je v pořádku, rozhodla zajít na pohotovost. A dobře udělala.

„Najednou jsem byla obklopena osmi lékaři,“ vysvětluje. „Lékařům jsem sdělila, že nemám žádné genetické predispozice k problémům se srdcem. Ale přiznala jsem, že málo spím a piji hodně kofeinu.“

Věci nabraly rychlý spád a již následujícího dne žena podstoupila kardioverzi, zákrok, který se používá k přerušení srdečních arytmií.

To, co Američanka zažila, tedy fibrilaci síní (Afib), je často nazýváno „tichým zabijákem“. Během této arytmie se obě srdeční síně stahují zcela chaoticky, a to rychlostí až 300 – 500 krát za minutu. Kdyby žena na problém se svým srdcem nepřišla včas, hrozily jí velké zdravotní komplikace.

Apple Watch
Zdroj: Alena Plotnikova / Unsplash

V dobrém na Apple Watch vzpomíná i senior nešika

Příběhů, jak chytré hodinky Apple Watch zachránily lidi v nouzových situacích, je na internetu mnoho. Zachránily například život člověku, kterého doma přepadl lupič nebo pomohly muži, který si šel zabruslit a propadl se pod ním led. V dobrém na ně určitě vzpomíná i senior nešika, jenž spadl na sněžnou frézu nebo teprve dvanáctiletá dívka Imani Miles ze Spojených států, které pomohly odhalit vzácnou formu rakoviny.

Zdroj náhledové fotografie: Luke Chesser / Unsplash, zdroj: Today.com, Apple Insider

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..