Samsung Galaxy Watch6

Bez kapky krve? Samsung prý představí bezbolestnou revoluci pro diabetiky

  • Nové Galaxy Watch změří hladinu glykémie v krvi
  • Korejci chytré hodinky představí v červenci

Samsung údajně vyvinul technologii, která bude denně pomáhat milionům diabetiků, protože umožní nepřetržitou kontrolu hladiny cukru v krvi, a to bez klasického píchání do prstu. Podle serveru GSMArena má jihokorejská značka úspěch na dosah.


Nepřehlédněte: Kdo ji poslal? NASA obdržela zakódovanou zprávu ze vzdálenosti 226 milionů kilometrů od Země


Revoluční novinka pro diabetiky

Neinvazivní měření cukru v krvi je snem milionů uživatelů. Diabetiků je na celém světě více než 500 milionů. Zatím však neexistují žádné certifikované chytré hodinky s touto funkcí. Zvěsti o detekci hladiny glukózy přímo v Apple Watch kolovaly už v roce 2021, zůstaly nicméně nenaplněny.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), nedávno navíc vydal bezpečnostní varování, ve kterém uvedl, že chytrá zařízení, o kterých jejich výrobce tvrdí, že umí měřit hladinu cukru v krvi neinvazivní metodou, mohou vést k chybám s ohledem na léčbu onemocnění diabetes mellitus. Přesto jsou první chytré hodinky s touto funkcí na cestě. Vše nasvědčuje tomu, že se speciální technologie objeví v Galaxy Watch7.

Diabetes
Zdroj: TesaPhotography / Pixabay

Samsung Galaxy Watch změří hladinu cukru v krvi

Podle zprávy serveru GSMArena se Hon Pak, který v Samsungu působí jako senior viceprezident a je vedoucím oddělení digitální zdravotní péče, setkal se členy poradního sboru Samsung Health v lékařském centru společnosti v Soulu, aby diskutovali o pokroku v oblasti monitorování hladiny cukru v krvi a implementaci nové technologie do chytrých nositelných zařízení.

Rozhovor se údajně týkal i řady dalších důležitých témat, včetně vylepšení v oblasti umělé inteligence při sledování zdraví a také dalších úspěchů v odhalování srdeční arytmie a hypertenze. Pokud se nestane něco neočekávaného, chytré hodinky Galaxy Watch7 budou oficiálně představeny 10. července společně s prstenem Galaxy Ring a skládacími smartphony Galaxy Fold6 a Flip6.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: GSMArena, FDA

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..