Oumuamua

Harvardský profesor prohledá dno oceánu. Doufá, že najde havarované UFO

  • Vědec se vydá pátrat na dno oceánu
  • Najde mimozemskou technologii?

Harvardský profesor se domnívá, že před lety mohla u Austrálie havarovat mimozemská kosmická loď. Na místo plánuje vyslat vědeckou expedici, která neznámý objekt ze dna Tichého oceánu vyzvedne.


Nepřehlédněte: Definitivní důkaz o cestování v čase? Muž na fotce z roku 1943 drží v ruce telefon!


Mimozemská kosmická loď?

Avi Loeb již dříve proslul tvrzením, že Oumuamua je sondou mimozemské civilizace pátrající po cizím životě, kterou pohání takzvaná solární plachta. Později zaujal teorií, že v naší sluneční soustavě může být až 4 000 000 000 000 000 000 000 (neboli čtyři kvintiliony) mimozemských objektů. Nyní přichází s dalším tvrzením, z něhož se mnohým kolegům protočí panenky.

Loeb si myslí, že objekt, který se v roce 2014 proletěl oblohou u pobřeží ostrova Manus v Papui-Nové Guineji, byl ve skutečnosti nějakým druhem vesmírné lodi. Zpráva amerického vesmírného velitelství, zveřejněná na začátku tohoto roku, tvrdí, že objekt byl mezihvězdný – z jiné hvězdné soustavy, ale dospěla k závěru, že se jednalo o pouhý meteor.

Vedoucí katedry astronomie Harvardovy univerzity a vedoucí projektu Galileo, který hledá důkazy o mimozemské technologii, však trvá na tom, že objekt mohli sestrojit inteligentní bytosti. „Zásadní otázkou je, zda šlo o neobvyklý kámen nebo kosmickou loď.“ Loeb v rozhovoru s médii prozradil, že záchranná mise je naplánována na březen nebo duben 2023.

Za vše může Oumuamua

Loebovu fascinaci mimozemským kontaktem vyvolal objekt Oumuamua, který v roce 2017 proletěl naší sluneční soustavou. V kontroverzním článku z roku 2019 vědec spekuloval, že neobvyklá trajektorie a tvar mezigalaktického poutníka naznačují, že se nejedná o kometu ani asteroid, ale o mimozemskou sondu.

„A pak jsme se studenty o pár let později zjistili, že vlastně čtyři roky před Oumuamua byl objeven meteor, který zachytila americká vláda a který se pohyboval rychlostí 48 kilometrů za sekundu. Rozpadl se ve spodní atmosféře Země asi 170 kilometrů od pobřeží Papuy-Nové Guineje a nepocházel z naší sluneční soustavy.“

UFO, UAP
Zdroj: Matt Artz / Unsplash

UFO jsou sondy bez života

Loeb sice věří, že mimozemšťané někde ve vesmíru existují, nebo existovali, ale nemyslí si, že by někdy došlo ke skutečnému kontaktu s biologickými tvory. Místo toho si myslí, že UFO, včetně objektů jako Oumuamua, jsou nejspíše mimozemské družice poháněné umělou inteligencí, případně i přežívající pozůstatky již dávno zaniklých civilizací.

„Dosažení nejbližší hvězdy trvá 100 000 let a dosažení okraje galaxie Mléčné dráhy mnoho stovek milionů let, takže mnohem větší smysl dává vyslání systémů s umělou inteligencí, které nejsou tak citlivé na nebezpečné podmínky vesmíru,“ dodal.

Zdroj náhledové fotografie: ESO/M. Kornmesser, zdroj: NYPost

Total
0
Shares
1 komentář
  1. opravdu bych chtěl poznat vyspělou civilizaci která by se s námi chtěla přátelit, pokud nás dlouhodobě sledují vědí že jsme agresivní virus který si pro zisk bude vrtat koleno a cizí život pro nej nemá cenu pokud negeneruje zisk, opravdu by jste s někým takovým chtěli kamarádit, pokud jsou jako my tak se nám raději vyhnou, nebudou na nás dělat pod karabáčem jako otroci kteří dodnes existují, lidstvo se zas tolik nezměnilo a na více nastoupilo cestu k likvidaci této planety kterou skoro už vybydlelo, co by jim naše přátelství mohlo nabídnout když se nesneseme ani mezi sebou

Comments are closed.