Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous znovu šokují: zveřejnili jména a hodnosti agentů ruské tajné služby FSB

  • Agenti ruské FSB odhaleni, tady je 620 jmen, chlubí se Anonymous
  • Znovu dokázali, že schovat se před nimi je takřka nemožné

Hnutí Anonymous pokračuje ve svých kybernetických útocích na strategické cíle v Rusku, což má být odveta za válku na Ukrajině. Před několika hodinami se pochlubili, že odhalili agenty ruské tajné služby FSB. K dispozici mají například čísla pasů a telefonní čísla.


Nepřehlédněte: Google Mapy vylepšují rozlišení nad Ruskem. Odhalily nafukovací stíhačky i největší ponorky světa


Data agentů ruské FSB nahradli na internet

Anonymous se již dříve pochlubili, že sestřelují jeden ruský cíl za druhým – mezi tisícovkami obětí kybernetických útoků jsou přitom soukromé společnosti, úřady, státní instituce, média, ale například i banky, letecké společnosti či nemocnice. Teď se jim podařilo trefit pomyslný jackpot. Skupina PuckArks, která se k hnutí Anonymous hlásí stejně jako třeba Battalion65 (NB65), uvedla, že se jí podařilo hacknout data 620 ruských důstojníků Federální služby bezpečnosti (FSB) z Moskvy a Boľšaja Lubjanky.

„Jména, pasy, data narození a další informace. Tady máte seznam ruských důstojníků FSB přeložený do angličtiny,“ uvádí Anonymous na Twitteru. Druhým dechem je ale třeba uvést, že aktuálně nelze důvěryhodně ověřit pravost těchto informací. Zveřejněný jmenný seznam důstojníků je v každém případě dostupný prostřednictvím serverů ghostbin.com.

Ukázali, jak to chodí za zdmi Kremlu

V uplynulých dnech se hackeři pochlubili také tím, že ukradli 1 TB tajných dat z ruské banky JSC Bank PSCB. 800 GB citlivých informací už je vystaveno na serveru Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), který je často označovaný za nástupce WikiLeaks, platformy známé zveřejňováním utajovaných vládních a korporátních dokumentů.

Na začátky kyberválky Anonymous používali převážně triviální útoky typu DDoS (Distributed Denial of Service), tedy zahlcení napadeného serveru tak, že se stránka jeví uživatelům zvenčí jako nedostupná. Později se však začali soustředit na propracovanější typy útoků. Nabourali se do systémů ruské státní televize a rovněž se jim podařilo získat kontrolu nad systémy, které řídí bezpečnostní kamery v Kremlu, tedy v sídle ruského prezidenta.

Maska Guy Fawkese straší Rusko

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Organizují se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares