Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous znovu pomohli Ukrajincům. V ruských vysílačkách pouštěli písničku z Eurovize

  • Už to připomíná hru kočky s myší
  • Anonymous se znovu vytáhli

O skupině Anonymous nebylo v poslední době příliš slyšet. Ale nebylo to tím, že by přestala s útoky na ruské cíle. Jen se dostala pryč z hledáčku médií. Že jsou hackeři, které proslavily nejen činy, ale i maska Guy Fawkese, k nezastavení, dokazuje zpráva, že podnikli úspěšný útok na ruské vojenské komunikační kanály.


Nepřehlédněte: Budou se přepisovat učebnice? Posledních 300 let si špatně vykládáme jeden z hlavních fyzikálních zákonů


Anonymous jedou na plný plyn

Skupina hackerů z celého světa, která si říká Anonymous, se nezakecá. Nově hlásí, že podnikla masivní kybernetický útok na ruskou rádiovou frekvenci, kterou ke komunikaci využívají ruští vojáci na Ukrajině – ve vysílačkách pouštěli píseň populárního ukrajinského interpreta Věrka Serďučka Dancing Lasha Tumbai. Ruští vojáci asi nevěřili vlastním uším, když popovou skladbu slyšeli.

Anonymous a spřátelené hackerské skupiny, jako např. TeamOneFist a IT Army, podnikli v posledních měsících tisíce útoků na ruské cíle. Nejnovější operace potvrzuje, že ani po 17 měsících od zahájení ruské invaze na Ukrajinu jim není odsud napadené země lhostejný.

Nabourali se do Kremlu

Hackeři, pro které je typická nezapomenutelná maska Guy Fawkese, mají na kontě mnoho velkých úspěchů: Již dříve zaútočili na počítačovou infrastrukturu třetí největší ruské banky Gazprombank, což vedlo k tomu, že její klienti nemohli čtyři hodiny posílat a přijímat platby, byl jim blokován přístup k osobním účtům a také mobilnímu bankovnictví.

K obrovským úspěchům se také řadí operace, která měla za cíl způsobit v centru Moskvy totální chaos. Anonymous napadlo poslat stovky taxíků služby Yandex Taxi na jedno konkrétní místo ve stejný čas.

Hackeři také důmyslnou lstí získali tajné vojenské informace. Na sociálních sítích vytvořili profily krásných žen a během chatování žádali, aby jim ruští vojáci poslali fotografie, kde se právě nachází. Snímky Anonymous později geolokalizovali a odeslali na Ministerstvo obrany Ukrajiny.

Největší úspěch pak představuje útok na bezpečnostní kamery v Kremlu, odkud hackeři zveřejnili záběry z několika jednání a porad. Psali jsme o tom zde.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Anonymous

Total
0
Shares