Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři ve válce. Anonymous získali informace o ruských vojácích a zveřejnili je na internetu

  • Populární hackeři si stále nedají pokoj
  • Teď hlásí další fantastický úspěch

Hackerská skupina Anonymous na svém oficiálním twitterovém účtu napsala, že se zmocnila osobních údajů 120 000 ruských vojáků, kteří bojují na Ukrajině.


Nepřehlédněte: Americká vláda má plán pro případ, kdyby svět napadli zombie. Ne, není to vtip


Na pozadí ruské invaze na Ukrajinu se vede nelítostný boj. Na straně napadené země totiž stojí hackeři z uskupení Anonymous, kteří na sociálních sítích vyhlásili Rusku kybernetickou válku a v posledních týdnech útočí prakticky na všechno, co má s tímto státem cokoli společného.

„Členové Anonymous vyhlásili vašemu tyranskému režimu kybernetickou válku. V posledních dnech jsme shodili množství vládních serverů. To byl jen začátek. Brzy pocítíte hněv hackerů z celého světa, mnoho z nich z vaší země. Vaše tajemství nebudou v bezpečí, stejně jako klíčové složky vaší infrastruktury,“ varovali hackeři Putina na konci února. Od té doby provedli mnoho sofistikovaných a hlavně úspěšných útoků na ruské i zahraniční cíle, které Putinův režim stále podporují.

Hackeři vyhnali Decathlon

Zveřejnili například více než 360 tisíc dokumentů ruské federální agentury Roskomnadzor, jež je v zemi zodpovědná za cenzuru. Zasáhli také do systémů investiční společnosti Thozis Corp., za kterou stojí jeden z nejbohatších mužů Ruska a přítel Kremlu Zakhar Smushkin a donutili stáhnout se z ruského trhu největšího světového prodejce sportovního vybavení Decathlon.

Posledním obrovským úspěchem hnutí Anonymous je napadení vojenských serverů a získání osobních údajů 120 000 ruských vojáků, kteří válčí na Ukrajině. Všechny podrobnosti (jména, adresy atp.) o vojácích již byly uveřejněny online prostřednictvím serveru Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets).

Maska Anonymous straší Rusko

Aktivističtí hackeři ze skupiny Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Organizují se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. Palec nahoru. Obdivuji je jak jsou schopni se dostatn všude kam chtějí.

  2. Jen škoda, že nezveřejní také jména fašounů z batalionů Azov a Aidar.

Comments are closed.