Americká vláda má plán pro případ, kdyby svět napadli zombie

Americká vláda má plán pro případ, kdyby svět napadli zombie. Ne, není to vtip

  • Přemýšleli jste někdy nad tím, co by se stalo, kdyby nastala zombie apokalypsa?
  • Nejste sami! Také Pentagon plánuje, jak zlikvidovat nemrtvé

Na filmovém plátně se zombie objevují poměrně často, protože nemrtví nás od nepaměti děsí. Možná jste si i vy při sledování hororových filmů a seriálů někdy představili, co všechno byste pro své přežití udělali nebo byli ochotní udělat.


Nepřehlédněte: Amatérský fotograf vyfotil ze Země úžasný snímek vesmírné stanice ISS s astronauty na vycházce


Fenomén nemrtvých

Zombie jako takové se vyskytují již dlouhá staletí v kultu voodoo. Ten je typický především pro obyvatele Haiti, kteří jej přebrali od afrických otroků zavlečených na ostrov španělskými kolonizátory. Voodoo chápe zombie jako zotročeného jedince, často pod vlivem omamných látek, zatímco zábavní průmysl nemrtvé představuje zcela odlišně.

Globální nákazy a epidemie nám nejsou neznámé. Stačí vzpomenout na poslední pandemii, která uz trvá roky a stále není u konce. Sílu zombie (nemrtvých) a postapokalyptického světa dokládá i fakt, že se tomuto fenoménu věnují renomovaní vědci, a dokonce i vláda Spojených států amerických.

Američané mají záložní plán

V roce 2011 vznikl dokument s krycím názvem CONOP 8888, který načrtl postup reakce americké vlády na útok oživlých mrtvol lačnících po lidském mase a krvi. Spis obsahuje detailní plány zahrnující obranné a útočné strategie v případě, že by se zombie apokalypsa stala všední realitou. Zohledňuje různé druhy nákazy, od virů, parazitů, radiace, až po černou magii, ať to zní jakkoli šíleně.

Vyhráli by zombie nad lidstem?
Zdroj: Zorik D / Unsplash

Úkol zní jasně: Zamezit šíření infekce

V roce 2014 došlo k úniku dokumentu, text se dostal na veřejnost a způsobil vlnu zděšení a spekulací. Existenci plánu Pentagon nikdy nijak nezpochybňoval. Později nicméně uvedl, bůh ví proč, že je pouhou „učební“ pomůckou.

„Zombie jsou pro lidstvo nesmírně nebezpeční a různé zombie infekce mají potenciál vážně podkopat národní bezpečnost a ekonomické aktivity, které udržují náš způsob života. Proto je pro americké a spojenecké zájmy životně důležité zachovat populaci, která se neskládá že zombie a není ohrožena zhoubnou nákazou,“ uvádí se v předpřipraveném plánu amerického Pentagonu.


Nepřehlédněte: Češi pozor! Lidl prodává levnou velkou Xiaomi televizi s Android TV


CONOP 8888 hovoří o několika fázích reakce, tedy o tom, co by se stalo, pokud by lidstvo čelilo zombie apokalypse a svému zániku. Prvním krokem je analyzování hrozby a rozsahu, v jaké katastrofa probíhá. Další opatření pojednávají o odražení infekce, opevňování klíčových oblastí, ochraně obyvatel důležitých pro chod státu, řízení armádních složek, průzkumu prostředí zamořeného zombíky a vojenském útoku na místa, kde nemrtví pobývají. Poslední fází je nastolení opětovného pořádku a znovunabytí vlády nad zemí. Americký plán CONOP 8888 najdete v plném znění v tomto odkazu, odkud si ho zároveň můžete stáhnout.

Vyhrálo by lidstvo nebo zombie?

Je otázkou za milion, jestli by plán Spojených států opravdu vedl k úspěchu a nemrtvé bychom porazili. Jak víme, ve filmech a seriálech jsou to většinou zombie, kdo má navrch.

Zdroj náhledové fotografie: Zorik D / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Njn,copak Amíci,ti taky nevědí roupama co! Buď válčej na cizím území,nebo vymýšlejí kraviny.

    1. Jn, kraviny jako, že si vůbec díky amíkům můžete psát ( internet), že máte vůbec na čem psát, protože většinu vašeho počítače tvoří součásti vyrobené americkými firmami ( Nvidia, Intel), nebo, že si vůbec o těch ,,amerických kravinách” můžete něco najít (google). Ale to jsou všechno kraviny, které vůbec nevyužíváte a k životu je nepotřebujete. Hlupáci, jako Vy ví o Američanech jen to, že někam šli bojovat, to je všechno, jste ubohá, zlá osoba, žijící nenávistí k národu, o němž nic nevíte.

Comments are closed.