Pixel 6

Víme vše! Google Pixel 7 a 7 Pro nově tak detailně, až vás to posadí na zadek

  • Google Pixel 7 se oficiálně představí 6. října
  • Nová řada láká na mezigenerační vylepšení
  • Do prodeje půjde i s větším 512GB úložištěm

Pokud jde o letošní Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro, které dorazí už za pár dní, lze bez skrupulí říct, že víme vše! Holt, žijeme v digitálním věku a zvláště díky šikovným šťouralům, internetu a sociálním sítím se prostě nic dlouho neutají.

Google Pixel 7

A pokud to navíc „potupluje“ i samotný výrobce; ať už formou krátkých teaser trailerů, promo fotografií nebo nejrůznějších nástřelů parametrů a specifikací, tak v takovém případě to platí dvojnásob.


Nepřehlédněte: Naléhavé varování: Okamžitě zkontrolujte aplikaci WhatsApp, můžete být v nebezpečí


Od předminulého týdne navíc různě na webech dokonce kolují i první unboxing videa, jež nám odhalují obě zařízení v celé své kráse. Navíc, když k tomu přihodíte vylepšený procesor Tensor druhé generace, kvalitnější displeje, lepší fotoaparáty nebo nejnovější Android 13, může jít o docela zajímavou koupi.

Dalším atributem je povědomí u zákazníků. Zatímco u nás rozhodně nepatří mezi nejsilnější tahouny; ať už kvůli lapsům s VoLTE, VoWi-Fi nebo 5G, ve Spojených státech patří k těm populárnějším brandům.


Vědecké okénko: Je v českém zájmu odpojit Temelín? Expert popisuje výhody a nevýhody jaderné energie


512 GB jen pro vyvolené

Proto asi nikoho nepřekvapí, že v nejvyšší konfiguraci s 512 GB vnitřní paměti budou novinky k mání pouze v USA, informuje NoteBookCheck. Jestli jde o správný krok? To ukáže až čas, ale pravdou je, že jakmile se pasujete do role globální značky, je takový přístup minimálně zvláštní.

Samozřejmě, hlavním faktorem úspěchu/neúspěchu bude dozajisté i cena. Jestli zůstane plus minus stejná jako vloni? Někteří analytici spoléhají na to, že ano, jiní tvrdí, že Google v letošním roce zdraží.

A to stále není vše! Oblíbený server Android Police už stihl na veřejnost propálit i ty nejmenší podrobnosti (s vydatnou pomocí Googlu, jak jinak). Výčet nejdůležitějších specifikací najdete níže.

Google Pixel 7 a 7 Pro
Zdroj: Android Police / Google, Oficiální promo

Procesor není žádný rychlík

Jak vidno, na příliš zásadní změny to letos nevypadá. Vyjma čipsetu, který je de facto pouze přetaktovaný Tensor 1, opět s osmi jádry ve složení 2 + 2 + 4, přičemž první dvě jsou ARM Cortex-X1 taktovaná na 2,85 GHz (o 0,5 GHz více než vloni) doplněná o 2× Cortex-A78 + 2× Cortex-A55 (2,35 GHz / 1,80 GHz), zůstává spousta věcí při starém.


Nenechte si ujít: NASA vám zanechala na vyhledávači Google tajný vzkaz, který můžete odemknout zadáním speciální fráze


A nejde jen o samotný křemík. Jak Google Pixel 7, tak Pixel 7 Pro budou mít téměř stejnou velikost jako vloni. I když… Klasický kousek oproti loňsku nabídne o desetinu palce menší displej, takže se dá usuzovat, že by měl být o fous kompaktnější. Pouze 90Hz obnovovací frekvence však zůstává.

Pomalé nabíjení

Větší z dvojice dostane stejnou obrazovku i úhlopříčku, tentokrát však s vyšším jasem (peak 1 200 až 1 500 nitů). I často diskutované fotoaparáty zůstávají bez změny. Potěší však větší optický zoom i nové slibované funkce, díky kterým může být focení jedna velká zábava. A to, že Google fotky umí, je jasné jako facka.

Stran nabíjení se žádné zázraky nekonají. Konvenční drátové dobíjejí o výkonu 30 wattů, resp. 21 (až 23 W) bezdrátově nikoho neohromí, ale americký brand se ani v letošním roce netváří, že by ho to nějak trápilo.

Jinými slovy, pokud jste až dosud měli pocit, že těch pár papírových nedostatků překousnete, ve světle dnešních ultra-rychlých nabíječek (67 W, 80 W, 100 W, 120 W nebo naposled i 210 W) dost možná tyto smartphony přeskočíte a poohlédnete se u konkurence.

Cena a dostupnost

Pixely 7 a 7 Pro se oficiálně představí už 6. října. Ihned poté by měli jít v rámci prvních předobjednávek i do prodeje. Základní varianta by měla stát 599 dolarů (cca 15 tisíc Kč bez DPH), dražší pak 899 dolarů (přibližně 23 tisíc korun).

Pokud jde o Česko, očekává se, že jej naskladní největší e-shopy jako Alza, CZC, Mall, Datart apod., ale znovu a opět cena bude o něco vyšší. Navíc stále platí, že nejde o oficiální distribuci, na rozdíl třeba od sousedního Německa.

Zdroj: Screen Post / Unsplash, oficiální promo

Total
0
Shares