WhatsApp

Naléhavé varování: Okamžitě zkontrolujte aplikaci WhatsApp, můžete být v nebezpečí

  • WhatsApp obsahuje kritické chyby, zjistili experti
  • Aplikaci okamžitě aktualizujte, jinak se dostanete do úzkých

Aplikace WhatsApp obsahuje dvě kritické chyby a v ohrožení tak jsou všichni uživatelé po celém světě. Podle expertů závažné technické nedostatky umožňují útočníkům převzít kontrolu nad účty uživatelů.


Nepřehlédněte: NASA vám zanechala na vyhledávači Google tajný vzkaz, který můžete odemknout zadáním speciální fráze


Uživatetelé WhatsApp v ohrožení

„Obě zranitelnosti jsou označeny jako kritické… a byly nalezeny interním bezpečnostním týmem společnosti WhatsApp,“ napsal server GBHackers. Podle jeho redaktorů hackeři mohou tyto chyby zneužít k nabourání zařízení pomocí pochybného videosouboru nebo při podstrčeném videohovoru. „Jakmile by získali přístup k telefonu, infikovali by ho malwarem, ukradli citlivé údaje nebo dokonce převzali kontrolu nad zařízením,“ uvedli.

Odborníci z WhatsApp chyby pojmenovali jako CVE-2022-36934 a CVE-2022-27492. Podrobností o zranitelnostech je záměrně minimum, aby hackeři nebyli ve výhodě. Společnost Meta, která za službou WhatsApp stojí, vyzvala uživatele k okamžité instalaci nové verze, která obsahuje důležitou bezpečnostní záplatu. Pokud nemáte zapnuté automatické aktualizace, nainstalujte si ji přes obchod Google Play (pro Android) či App Store (pro iOS).

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Trhá rekordy popularity

WhatsApp umožňuje odesílat a přijímat zprávy, obrázky, fotografie, ale také videa, zvukové soubory, a dokonce i sdílet polohu napříč různými platformami. Facebook koupil provozovatele služby WhatsApp v roce 2014, kdy měla zhruba půl miliardy uživatelů. Za převzetí Facebook zaplatil asi 19 miliard dolarů. Služba není nikterak zpoplatněna, stačí jen chytrý telefon a internetové připojení, abyste mohli komunikovat s ostatními. Právě to je jedním z důvodů, proč je aplikace natolik populární.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
58
Shares