UFO

Existují mimozemšťané? Případů setkání s UFO přibývá, ale důkazy prý chybí

  • Mimozemšťané, ano či ne?
  • Existují stovky případů setkání s UFO
  • Všechny ale vyznívají do ztracena

Jsme ve vesmíru sami? Po otázkách souvisejících s bytím, existencionálních úvahách, víru v Boha, a mnoha dalších, je právě tato jednou z těch nejpalčivějších.

Nejsme ve vesmíru sami

Navzdory stovkám či tisícům nejrůznějších setkání, přísežným prohlášením a záhadným místům (např. Oblast 51 ve Spojených státech) spousta skeptiků poukazuje na to, že veškeré dosud známé nebo zveřejněné důkazy jsou buď vágní a nedostatečně průkazné nebo rovnou padělky či dokonce zbožná přání jednotlivců.

Jenže, pak je zde skupina lidí, jak se říká od fochu, kteří přesto v existenci UFO věří. Vezměte si třeba první britskou astronautku Helen Sharmanovou. Ta se před dvěma lety nechala slyšet, že mimozemšťané rozhodně nespadají do škatulky konspirační teorie.

Mars
ilustrační, zdroj: NASA

Mimozemšťané? Ano, ne, možná…

Jako podpůrný prostředek pro svou obhajobu použila obecně známou ideu: a) vesmír je obrovský, je vysoce nepravděpodobné, že by život existoval pouze na Modré planetě b) mimozemská individua se po Zemi klidně mohou pohybovat, jen je nevidíme.

V tomto kontextu mě také zaujala zajímavá zpráva, již zveřejnila kolegyně Magdaléna Škapová ze serveru deník.cz. Informuje o květnovém zasedání amerického sněmovního výboru se zástupci Pentagonu, kde primárně přišly na přetřes otázky v souvislosti s UFO. Cituji:

„Podle Scotta Braye, zástupce ředitele námořní rozvědky, se v poslední době zvýšil počet hlášení na přibližně 400, což je výrazný nárust oproti létům 2004 až 2021, kdy bylo ohlášeno 144 případů. V plénu padl názor, že to může být dáno i tím, že lidé už nemají pocit studu v okamžiku, kdy narazí na něco abnormálního či nevysvětlitelného.“

UFO
Zdroj: Gianluca Carenza, Unsplash

„Chceme důkaz místo slibů“

Bohužel tyto paranormální jevy nepřinesly žádný faktický, a hlavně nezvratný důkaz. Jak však sami dobře víte, milí čtenáři, podobných paralel bychom našli celou řadu; ať už jde o Bigfoota, opakovaná zjevení Panny Marie, Bermudský trojúhelník apod.

Takže má otázka zní: souhlasíte, že mimozemšťané existují, věříte na UFO? A pokud ano, tak proč? A to samé platí i obráceně. Mimoto, pokud patříte ke skeptikům, co říkáte na dosud zveřejněné záběry (je jich plný YouTube). Jde pouze o klam?

Zdroj náhledové fotografie: Pawel86 / Pixabay

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Pár důkazů je, ale jsou z hlediska poznávacích schopností lidské společnosti podprahové či nedostatečné. Vyžadovaly by komplexnější vyhodnocení. Zdá se, že jedna ze současných mimozemských ras má schopnost operovat “v našem okolí” (což je ale velmi široký prostor a pojem), ale nemá o nás téměř zájem, a navíc mezicivilizační pravidla jí moc neumožňují nějaký výraznější kontakt, i když nelze vyloučit, že v dávné minulosti lidstva nějaké výraznější kontakty probíhaly. Zdá se, že na první “oficiální” kontakt s nějakou civilizací si počkáme v nejlepším případě řadu desítek let.

Comments are closed.