Telefon, iPhone

Důkaz o cestování v čase? Lidi zmátl 164 let starý obraz s telefonem iPhone

  • Další údajný důkaz o cestování časem?
  • Na 164 let starém obrazu je prý iPhone

Obraz z 60. let devatenáctého století předběhl svou dobu. Zobrazuje totiž ženu, která kráčí lesem a oči má zdánlivě přilepené ke svému smartphonu. Kromě ní je na malbě vyobrazen muž s květinou v ruce, který čeká, až se na něj podívá. Ona se však soustředěně dívá na „mobil“. Je to však skutečně iPhone, nebo v ruce drží úplně jiný předmět?


Nepřehlédněte: Google zakázal 17 aplikací pro Android a varuje miliony lidí, aby si je smazaly z telefonů


Důkaz o cestování časem?

Pořádný rozruch na sociálních sítích způsobil obraz z roku 1860. Na první pohled na něm není nic neobvyklého. Když se na něj ale blíže podíváte, všimnete si ženy v šatech, která jde po pěšině a v ruce něco drží. Podle mnohých jde o tajemnou cestovatelku v čase, kterou čirou náhodou namaloval rakouský umělec Ferdinand Georg Waldmüller.

Obraz se poprvé stal hitem internetu v roce 2017, když visel v muzeu Neue Pinakothek v německém Mnichově, přičemž lidé vtipkovali, že toho chlapa ignoruje, protože pravděpodobně swipuje na Tinderu.

Samozřejmě tomu tak nebylo, dívka se ve skutečnosti hluboce soustředila na svou modlitební knihu a její oddanost Bohu byla mnohem důležitější než smrtelný muž a jeho pozemské touhy. Tato informace pochází přímo ze samotné galerie a pro lidi, kteří jsou přesvědčeni, že obraz je důkazem cestování v čase, bude nepochybně velkým zklamáním.

Očekávaná, Waldmüller
Zdroj: Wikimedia Commons / volné dílo

Drží v ruce zpěvník nebo iPhone?

Jeden z návštěvníků muzea, jistý Peter Russell, uvedl: „Nejvíce mě zaráží, jak technologie změnily interpretaci obrazu a svým způsobem využily celý jeho kontext. Velkou změnou je, že v roce 1850 nebo 1860 by každému bylo jasné, že dívka se soustředí na zpěvník nebo modlitební knížku, zatímco dnes při pohledu na obraz všechny napadne, že je pohlcená sociálními médii.“

Podobný rozruch jako obraz rakouského malíře nedávno způsobilo i video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici.

Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Jak se liší zpěvník od iPhone ? Logem ohryzku. Pokud tam to logo je, je to iPhone. Pokud ohryzek není tak to iPhone není. Ještě to může být mobil jiné značky, s touto možností nepočítají ?

  2. Blbost na enntou kldo jako poznal iPhone toho bych chtěl strašně rád vidět asi nejnovější řada co ty Mako jako pako

  3. Hlouposti pro negramoty. Připusťme na chvíli, že to je mobil. Proč ho má v ruce, když v té době nebylo žádné pokrytí signálem, žádné satelity, žádné napojení na sociální sítě, žádné wifi. Co uděláte s mobilem, když nemáte signál?

  4. Nesmysl, který může zmást leda dnešní pomatené mládežníky. Samozřejmě, že drží modlitební knížku a růženec. Miroslav

Comments are closed.