Telefon Gionee vypadá jako iPhone 13

Číňané vyrobili nový iPhone 13, ale Apple o tom neví. Je to nestoudná kopie

  • Okopírovaný Gionee 13 Pro je od iPhonu 13 téměř k nerozeznání
  • Má však tragické specifikace a místo iOS systém HarmonyOS od Huawei

Menší čínští výrobci vědí, že je zbytečné vymýšlet něco vlastního, a tak se nebojí vykrádat mnohem slavnější konkurenci. Protože jak moc dobře ví, vzhled často prodává. Platí to i v případě značky Gionee, která na domácím trhu právě oznámila telefon Gionee G13 Pro. A ten, světe div se, jako by z oka vypadl iPhonu 13.


Nepřehlédněte: iPhone brzy odemknete i s nasazenou rouškou. Apple chystá geniální novinku


Věrná čínská kopie

Každá generace iPhonu patří ve své době mezi nejpopulárnější smartphony na světě a snaha Číňanů obratně chrlit jeho napodobeniny je obdivuhodná. V neznámé značce Gionee si nyní zřejmě řekli, že bude stačit, když jejich nový telefon bude vypadat jako mnohem slavnější jablečná konkurence, a ono se to nějak prodá.

Není iPhone jako iPhone

Na zadní straně mobil nabízí ikonický ploténkový fotoaparát, má plochý postranní rám a také zakulacený displej v rozích s výřezem pro selfie kamerku. Už na první pohled je patrné, že Gionee G13 Pro není nic jiného než prachsprostou kopírkou nových iPhonů. Ale teprve až při bližším zkoumání se z něj stává solidní tragikomedie.

Výbava mobilu je totiž těžce podprůměrná. Na přední straně má 6,26palcový IPS displej se slabým rozlišením 1 600 × 720 px a 5Mpx selfie kamerkou, zatímco na zádech uživatele čeká duální fotoaparát s rozlišením 13 Mpx a 2 Mpx.

Novinku pohání nevýkonný a zastaralý čtyřjádrový čipset Unisoc Tiger T310, který je vyráběn 12nm procesem a má k dispozici 4 GB operační paměti. Vnitřní úložiště má kapacitu 32 GB nebo 128 GB, o paměťovém slotu se výrobce raději nezmiňuje.


Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle funkci si okamžitě zapněte


HarmonyOS a nízká cena

Podobně jako ostatní klony iPhonů ani tento nemá proslulý operační systém iOS od Applu. Je však zajímavé, že v tomto případě je nebyl použit tradiční Android, ale softwarová platforma Harmony OS a balíčkem služeb HMS (Huawei Mobile Services). Jedná se tak o první smartphone s HarmonyOS, který nevyrobil Huawei.

Gionee G13 Pro se začíná prodávat v barevných verzích Deep Sea Blue, Glow Gold, Briliant Purple a Graphite Black. Za základní variantu případní zájemci zaplatí v přepočtu asi 1 800 korun bez daně.

Zdroj náhledového obrázku: Zdroj Phuc Khang / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Pokud autor zná průmyslové právo, tak by věděl že musí být 100% estetická shoda, ta zde není. Ano je to podobný telefon, zjevně využívající stejný odlitek, ketrý se ale možná vyrábí u této firmy pro Aple, tudíž podle čínského práva ho tato firma může používat, pokud jsou formy její. Co do toho nastrká za komponenty, je její rozhodnutí. Pokud Aple nechce, aby se kopíroval, tak si holt bude muset ppostavit svoje vlastní továtny v USA

Comments are closed.