iOS 15.4 vás nechá používat Face ID i při nošení roušky.

iPhone brzy odemknete i s nasazenou rouškou. Apple chystá geniální novinku

  • iOS 15.4 vás nechá používat zabezpečení Face ID i při nošení roušky
  • Funkce je zatím k dispozici pouze na iPhonech 12 a iPhonech 13

Apple včera vydal první betu operačního systému iOS 15.4, který přinese slušnou nálož novinek. Skvělé je, že mezi nimi najdeme také důležité vylepšení funkce Face ID, která umožní odemknutí iPhonu i s rouškou či respirátorem na obličeji. To hodně lidem usnadní život. Přinejmenším těm, kteří nevlastní hodinky Apple Watch. Ty autentizační proces během pandemie významně zjednodušily a pomohly uživatelům odstranit potíže s odemykáním mobilu, pokud měli zakrytý obličej.


Nepřehlédněte: Apple za rok dožene konkurenci. iPhone 15 bude mít profi periskopický fotoaparát


iPhone odemknete i s rouškou

Je důležité dodat, že funkce je k dispozici jen pro dvě nejnovější generace iPhonů: iPhony 12 a iPhony 13. Majitelé starších telefonu mají zatím smůlu a těžko spekulovat, jestli Apple do vydání iOS 15.4 pro veřejnost změní názor. Pro používání Face ID s rouškou je třeba tuto možnost manuálně aktivovat v Nastavení iPhonu, kde výrobce přidává další podrobnosti.

Umožní i placení přes Apple Pay

Používání Face ID s nasazenou rouškou má být stejně pohodlné a rychlé jako bez ochranné pomůcky. Apple vše vyřešil tak, že omezil skenovací plochu obličeje na prostor kolem očí, což možná není tak bezpečné jako identifikace celým obličejem, na druhou stranu to ale bude určitě mnohem pohodlnější než otravné zadávání kódu. Vylepšené Face ID umožní s nasazenou rouškou také ověřování přihlašování k různým službám a hlavně platby prostřednictvím Apple Pay. To je zásadní rozdíl v porovnání s odemčením pomocí Apple Watch.

Co dalšího iOS 15.4 přinese?

Na iPhony zamíří více než 37 nových emoji v čele s těhotným mužem. Apple také otevře vývojářům aplikací třetích stran možnost naplno využít 120Hz ProMotion displej iPhonů 13 Pro (Max), u iCloud Mailu půjde nově nastavit vlastní doménu a slibována je také jednodušší aktivace funkce SharePlay.

K vydání operačního systému iOS 15.4 pro veřejnost dojde na konci února.

Zdroj náhledové fotografie: Bagus Hernawan / Unsplash

Total
1
Shares