Telefon, iPhone

Cestování časem? Žena v Chaplinově filmu z roku 1928 drží v ruce mobilní telefon!

  • Další údajný důkaz o cestování časem
  • Na 95 let starém videu je prý vidět mobil

Mnoho lidí se diví, jak je možné, že byl mobilní objeven už před druhou světovou válkou. Žena z Chaplinova filmu z roku 1928 drží v ruce povědomý předmět a vypadá, jako kdyby přicestovala z budoucnosti.


Nepřehlédněte: Jsme blízko neomezeného zdroje energie? Vědci ji z vesmíru vůbec poprvé bezdrátově přenášeli na Zemi


Důkaz o cestování časem?

Příznivci cestování řeší další záhadu. Irský filmař George Clarke si nedávno prohlížel bonusy k filmu Charlieho Chaplina Cirkus, když si náhle všiml něčeho neobvyklého. Jedna scéna ukazuje podivně oblečenou ženu v klobouku, která prochází kolem cirkusu se zebrami a drží v ruce jakýsi předmět a mluví do něj. Někteří lidé okamžitě uvěřili, že se jedná o iPhone, zatímco jiní si myslí, že jde o naslouchátko, které si pouze rovná v uchu.

„Jediné vysvětlení, které mám… je, že se jedná o cestovatelku časem,“ říká Clarke. Chaplinův němý film měl totiž premiéru v roce 1928, tedy v době, kdy lidstvo nemělo o smartphonech ani páru.

Ale ne všichni jsou nakloněni konspiračním teoriím. Někteří komentující si myslí, že má žena v uchu naslouchátko. Jenže i tato hypotéza má k dokonalosti daleko. Na záběrech je vidět, jak zastavuje a s někým hovoří, i když kolem ní nikdo není, což nedává vůbec žádný smysl.

Hledání ztraceného času

Podobnou záhadu řeší lidé na videu z českého dokumentárního seriálu Hledání ztraceného času. V díle s názvem Výlety pana duchovního, který je věnován správci zámku v Žinkovech Vratislavovi Tichému, si lze všimnout ženy, která u ucha drží jakýsi předmět a mluví do něj.

Vypadá to, jako by v ruce skutečně svírala mobil, ale vzhledem k délce záběru a ženám, které prochází před ní, to nelze říct stoprocentně. Opravdu telefonovala, nebo se jen neškodně drbala za uchem a u toho něco říkala ostatním? Co myslíte?

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: CNBC, RM

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Jestli telefonovala, jakého měla operátora před sto lety?

  2. Tak zajímalo by mě jak by v té době mohli volat když logicky nebyla žádná síť. Trošku používat to co máte na krku 😁

  3. Je to celkem pěkná montáž, ale odfláklá. Stín muže a její mají jiný odstín.

  4. Je to jak v tom vtipu jak rus vynalezl telefon. Jeden konec dratu do ucha, druhy do zadku a je slyset ho..o

  5. Keď vynálezca prvého mobilného telefónu prvý krát ten telefón spojazdnil, tak mal dva neprijaté hovory od Chucka Norrisa

Comments are closed.