Xiaomi 13

Češi a Slováci, radujte se! Tento starý telefon Xiaomi dostane nečekaně MIUI 14 a Android 13

  • Xiaomi oživí telefon, který v Česku používají tisíce lidí
  • Brzy na něj pošle nejnovější Android 13 i nadstavbu MIUI 14

Od vydání poslední verze uživatelského rozhraní MIUI již uplynul téměř rok, což znamená, že je nejvyšší čas na změnu. Ta přijde v podobě MIUI 14 a jak už víme, aktualizace se dostane i na smartphony řady Mi 10, které jsou v Česku nesmírně populární. V době, kdy byly uvedeny do prodeje, nabídly totiž naprosto skvělou výbavu za cenu výrazně nižší než konkurence.


Nepřehlédněte: Konečná: Tyto telefony Xiaomi, Redmi a POCO nedostanou MIUI 14. V Česku je používají desetitisíce lidí


Xiaomi Mi 10 dostane Android 13

Zhang Guoquan, ředitel divize softwarového vývoje ve společnosti Xiaomi, již dříve zodpověděl několik často kladených otázek týkajících se MIUI 14. Jedna z jeho odpovědí pak nabídla bližší informace o dostupnosti aktualizace pro oblíbenou řadu Mi 10.

Číňan prozradil, že update pro tyto telefony bude založen na operačním systému Android 13, tedy na tom nejnovějším, co Google nabízí. Dříve se objevily spekulace, že nadstavba by mohla být naroubována na starší Android 12. Je dobře, že se nepotvrdily.

Aktualizace bude bohužel dostupná pouze pro zařízení poháněná čipsetem Qualcomm Snapdragon 865. To znamená, že přístup k MIUI 14 a Androidu 13 získá z celé řady pouze trojlístek Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Ultra.

Xiaomi Mi 10
Zdroj: Zana Latif / Unsplash

Levnější mobily ostrouhají

Není bez zajímavosti, že výše uvedené smartphony obdrží již třetí velkou aktualizaci operačního systému Android, ačkoli se na ně nové nařízení, se kterým Xiaomi přišlo v březnu, nevztahuje (psali jsme o tom zde).

Pokud jde o dostupnost, Guoquan naznačuje, že by mohlo dojít k určitému zpoždění kvůli nárůstu případů koronaviru v Číně. Věří však, že aktualizace dorazí nejpozději v březnu příštího roku.

Zaměstnanec Xiaomi už bohužel nehovoří o dostupnosti MIUI 14 pro zbývající telefony řady Mi 10, tedy modely Mi 10 Lite a Mi 10 Lite Zoom. Je proto možné, že tyto mobily aktualizaci vůbec nedostanou. A i kdyby ji čirou náhodou obdržely, software bude založen na neaktuálním Androidu 12.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizmoChina

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Starý? Já mám Mi8!
    Už dva roky nepřišla ani bezpečnostní záplata.
    Chápu že nedostanu nový android nebo MIUI, ale že vychází záplaty přímo od googlu a Xiaomi to nedokáže relátkovat do zařízení, mě docela wkurwia.

  2. Vysvětlí někdo konečně k čemu je android 13 když je horší než předešlé ? A jak eliminovat problémy či přináší

  3. Snapdragon 865 má i Poco F2 pro…. Nikde žádných zpráv o update?

Comments are closed.