MIUI 14

Konečná: Tyto telefony Xiaomi, Redmi a POCO nedostanou MIUI 14. V Česku je používají desetitisíce lidí

 • Někteří z vás nejspíš zamáčknou slzu, ale nedá se nic dělat
 • Tady je seznam mobilů, kterým Xiaomi odepře MIUI 14

Životnost chytrých telefonů s operačním systémem Android bývá velmi ožehavým tématem. Když si nějaký takový mobil koupíte, nemůžete počítat s tím, že se vám o něj výrobce bude starat donekonečna. Xiaomi se sice snaží, ale modelů v nabídce má tolik, že čas od času nějaké prostě odepíše a už se o ně víc nestará.


Nepřehlédněte: Přicestoval z budoucnosti? Muž na 352 let starém obraze prý drží iPhone


Nemilosrdné Xiaomi

Nemá smysl nic lakovat na růžovo. Pokud používáte několik let starý telefon, existuje velká šance, že brzy přijdete o softwarovou podporu. Platí to samozřejmě i v případě společnosti Xiaomi a značek POCO a Redmi.

Čínský výrobce nedávno představil novou verzi svého uživatelského prostředí MIUI 14, která dorazí s operačním systémem Android 13. A uživatelé mají v hlavě spoustu otázek. Například, kdy update vyjde, jaké nové funkce přinese a hlavně – jaké telefony aktualizaci obdrží nebo neobdrží. 

Zatímco před nedávnem jsme vám nabídli seznam telefonů, které s updatem na Android 13 počítat mohou, teď se objevil výpis zařízení, které výrobce odepsal a už pro ně nový software vydávat neplánuje.

MIUI 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Pro Xiaomi je stále těžší nadstavbu ladit i pro smartphony se starší verzí Androidu – stojí to hodně práce i peněz. Zároveň se chce firma vyhnout problémům a nekompatibilitě, která by mohla způsobovat různé těžkosti: zamrzání telefonů, náhodné restarty nebo nadměrnou spotřebu baterie. MIUI 14 tak pro instalaci vyžaduje minimálně Android 12. Většina telefonů v seznamu níže běží bohužel na nevyhovující verzi a výrobce jim proto vystavil stopku.

Jaké telefony nezískají Android 13 a MIUI 14?

Xiaomi

 • Mi 9 / 9 SE / 9 Lite / 9 Pro
 • Mi 9T / Mi 9T Pro
 • Mi CC9 / Mi CC9 Meitu
 • Xiaomi Mi Note 10 Lite

Redmi

 • Redmi K20 / K20 Pro / K20 Pro Premium
 • Redmi 10X 4G / 10X 5G / 10X Pro
 • Redmi Note 9 / Note 9S/ Note 9 Pro / Note 9 Pro Max
 • Redmi Note 8 / Note 8T / Note 8 Pro
 • Redmi 9/ 9A / 9AT / 9i / 9C

POCO

 • POCO M2 / Pro
 • POCO C3 / C31

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: xiaomiui

Total
0
Shares
11 komentářů
 1. Když ani 9 lite nedostal android 11 EU verze a oni tu píšou že nedostanu android 13 🤣🤣 asi půjdu z pět k Samsungu

 2. Redmi 9 ma stale Android 11 na Miui 12.5. Takze uz update nedostava updaty skoro dva roky.

 3. Já už se dle titulku lekl, že ta komunistická strukatá Konečná kecá i do telefonů.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 4. Mám starší Poco M3 a vyzvalo mě k aktualizaci na miui 12 už před rokem, přesně na vánoce. Bricknulo mi to telefon, takže jsem ho reklamoval a dostal novou motherboardu se starým casingem. Žádná data se mi nevrátila. Tu aktualizaci mi samozřejmě taky neudělali, dali mi zase 11ku. Tu aktualizaci znovu nedělám! Příště se na ně vyprdnu a půjdu rovnou do něčeho jiného. Xiaomi UI se mi líbí, ale jsou s tím starosti a dost mě to zklamalo.

 5. Dobrý den,
  píšete, že Xiaomi Redmi 9 už se MIUI 14 nedočká, ale v aplikaci MIUI Updater od Xiaomiui je napsáno, že MIUI 14 dostanu. Můžete mi někdo objasnit, jak to je doopravdy?

Comments are closed.