Apple Watch

Apple Watch pomohly muži odhalit krevní sraženiny v plicích, které nemocnice původně přehlédla

  • Apple Watch mají na kontě další záchranu života
  • Tentokrát pomohly odhalit plicní embolii

Příběhů o tom, jak Apple Watch zachránily svému majiteli život, je plný internet. Tento konkrétní případ z USA však zasluhuje zvláštní pozornost, protože hodinky pomohly odhalit plicní embolii.


Nepřehlédněte: „Rozbitý a osamělý.“ Marsovské vozítko Perseverance spatřilo vrtulník Ingenuity na písečné duně


Hodinky Apple Watch

Apple Watch dlouhodobě prokazují, že nejsou jen ideálním zařízením, které ohlídá zdravý životní styl a změří různé fitness aktivity, ale mají také potenciál zachraňovat lidské životy, což se ostatně v minulosti již mnohokrát potvrdilo.

Jedna taková záchrana se nedávno hodinkám znovu podařila ve Spojených státech, když pomohly zástupci šerifa ze Sarasoty Luku Heymanovi.

Muž byl svými hodinkami Apple Watch upozorněn na zvýšenou tepovou frekvenci. Nositelné zařízení mu sdělilo, že jeho srdce bije jako o závod.

„Myslel jsem si, že jsou hodinky rozbité,“ řekl k výstraze, která ho upozornila na 160 tepů za minutu. O dva dny později už se muži udělalo velice špatně a proto raději navštívil nemocnici.

Apple Watch
Zdroj: BezeVision / Unsplash

Lékaři vyloučili infarkt, ale problém nedokázali diagnostikovat. Heyman uvedl, že odešel domů, ale po několika hodinách ho Apple Watch znovu upozornily na vysokou tepovou frekvenci a tak se do nemocnice vrátil.

„Když jsem byl na pohotovosti, udělali mi CT vyšetření s kontrastní látkou,“ vzpomíná Heyman. „Zjistili, že mám v každé plíci několik krevních sraženin.“ Lékaři prý muži sdělili, že kdyby nevyhledal pomoc, bylo by zle.

V dobrém na ně vzpomíná i senior nešika

Jak jsme uvedli v úvodu, Apple Watch zachraňují životy. Chytré hodinky Applu zachránily například člověka, kterého doma přepadl lupič nebo pomohly muži, který si šel zabruslit a propadl se pod ním led.

V dobrém na ně určitě vzpomíná i senior nešika, jenž spadl na sněžnou frézu nebo teprve dvanáctiletá dívka Imani Miles ze Spojených států, které pomohly odhalit vzácnou formu rakoviny.

Zdroj náhledové fotografie: fancycrave1 / Pixabay, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares