Apple Watch

Apple Watch opět v roli zachránce. Tentokrát šlo muži z USA doslova o život

  • Apple Watch mají na kontě další záchranu života
  • Nedávno pomohly muži, který se vážně poranil

O velkém štěstí může mluvit muž z amerického města Roswell. Když totiž venčil své psy, upadl a ošklivě se zranil. Naštěstí měl na zápěstí chytré hodinky Apple Watch, které mu přivolaly lékařskou pomoc.


Nepřehlédněte: Slunce se blíží svému maximu. Zemi čekají geomagnetické bouře, které mohou ochromit světový internet, varují vědci


Hodinky Applu mu zachránily život

Apple Watch dlouhodobě (prakticky od první generace) prokazují, že nejsou jen ideálním zařízením, které ohlídá zdravý životní styl a změří různé fitness aktivity, ale mají také potenciál zachraňovat lidské životy, což se ostatně v minulosti již mnohokrát potvrdilo. Jedna taková záchrana se hodinkám nedávno znovu podařila ve Spojených státech, když pomohly muži z Roswellu.

Mike Menand se vydal se svými dvěma psy na procházku v národní rekreační oblasti Chattahoochee River, ale události zničehonic nabraly nečekaný spád. Během chůze po stezce se jeho psi náhle rozběhli a strhli ho. „Splašili se, srazili mě na zem a stáhli ze stezky,“ řekl Menand televizi Fox5.

Muž si okamžitě uvědomil, že se nemůže hýbat a že ho pád na tvrdou zem hodně bolí. „Nedá se říct, jak dlouho jsem tam ležel,“ říká. Naštěstí používal chytré hodinky Apple Watch podporující funkci detekce pádu, která zaznamenala, že má problém. Hodinky od Applu byly podle něj jeho jedinou šancí, jak přivolat pomoc, protože k iPhonu v kapse neměl přístup – ležel na něm.

Apple Watch
Zdroj: Solen Feyissa / Unsplash

Nyní má Menand v noze titanovou tyč, která mu ošklivou nehodu připomíná. Mohl však dopadnout mnohem hůř, protože 46letá žena pád ve stejném parku o měsíc později nepřežila. „Když jsem si to přečetl, pomyslel jsem si, že jsem to mohl být já,“ dodává šťastný muž.

V dobrém na ně vzpomíná i senior nešika

Jak jsme uvedli v úvodu, Apple Watch zachraňují životy. Chytré hodinky Applu zachránily například člověka, kterého doma přepadl lupič nebo pomohly muži, který si šel zabruslit a propadl se pod ním led. V dobrém na ně určitě vzpomíná i senior nešika, jenž spadl na sněžnou frézu nebo teprve dvanáctiletá dívka Imani Miles ze Spojených států, které pomohly odhalit vzácnou formu rakoviny.

Zdroj náhledové fotografie: fancycrave1 / Pixabay, zdroj: Apple Insider

Total
0
Shares