Apple iPhone 15

Apple se poučí z loňské chyby. iPhone 16 nabídne procesor bez výkonnostních kompromisů

  • Unikají další informace o novém iPhonu 16
  • Letos Apple potěší úplně všechny

Do premiéry nových iPhonů 16 zbývají zhruba dva měsíce. Apple telefony uvede v průběhu září. Je tak logické, že postupně unikají všechny důležité informace. A k nim patří i zmínky o procesoru. Zatímco loni cupetinský gigant od sebe základní modely a varianty Pro výkonnostně odlišil, letos stejnou chybu neudělá.


Nepřehlédněte: Extrémní pád cen bestsellerů. Xiaomi 13T je až o 7 tisíc levnější


iPhone 16 s čipem Apple A18

Představení nového iPhonu 16 je doslova za rohem. Po letních prázdninách přijde září a výroční akce společnosti Apple. Dočkat bychom se měli čtyř novinek: Základního iPhonu 16, většího iPhonu 16 Plus a dvojice prémiových modelů iPhone 16 Pro a 16 Pro Max.

V loňském roce Apple uvedl na trh iPhone 15 a iPhone 15 Plus s čipem A16 Bionic a iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max s procesorem A17 Pro, čímž od sebe telefony výkonnostně rozlišil. U zákazníků, jak se dalo předpokládat, se to nesetkalo s pozitivním ohlasem.

Dobrou zprávou však je, že Apple letos změní strategii. Podle dobře informovaných insiderů budou totiž všechny nové iPhony 16 poháněny čipem A18, což je důležité zejména kvůli podpoře softwarového AI systému Apple Inteligence.

iPhone
Zdroj: FONETECH.CZ

Tlačítko z telefonů udělá fotoaparát

Co dalšího lze od nových iPhonů 16 očekávat? Kromě nového výkonnějšího procesoru se potenciální zájemci mohou těšit na lepší displeje, více operační paměti, vylepšené foťáky nebo tlačítko Capture citlivé na tlak, které usnadní fotografování. 

To se má nacházet na pravé straně telefonu pod tlačítkem pro vypnutí a zapnutí. Jeho namáčknutím by se měla snímaná scéna zaostřit, zatímco silnějším stisknutím, či chcete-li domáčknutím, pak uživatel pořídí fotografii. Apple tak z nových iPhonů 16 (Pro) částečně udělá fotoaparát.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..