AirPods

Apple prý plánuje sluchátka AirPods s kamerami. Fotky s nimi ale nepořídíte

  • Nové AirPody dostanou fotoaparáty, ale na focení zapomeňte.
  • Senzory budou totiž podle aktuálních informací infračervené.

Zatímco fotoaparát v hodinkách Apple Watch by možná někteří ocenili, integrovat ho do chytrých sluchátek AirPods zní jako nápad, který nedává vůbec žádný smysl. Zahraniční média však informují, že Apple něco takového skutečně chystá.


Nepřehlédněte: Nejbezpečnější PIN k platebním kartám používá jen hrstka lidí. Bankomat je přitom vstupní branou k penězům


AirPody dostanou fotoaparát, ale jiný, než myslíte

Zní to jako bláznivá spekulace, ale společnost Apple údajně plánuje přidat do svých sluchátek AirPods nový hardware: snímače podobné fotoaparátům. Ty však nebudou určeny k tomu, aby pořizovaly fotografie a snímaly zvukovody toho, kdo sluchátka používá. Mají to být infračervené senzory určené k vytváření prostorového zvuku, který se bude dynamicky měnit podle toho, jak uživatel pohybuje hlavou.

Zpráva o tom, že Apple své AirPody přepracuje, pochází od analytika TF International Securities a dlouholetého insidera společnosti Apple Ming-Čch’ Kchua, jehož mnohé předpovědi týkající se cupertinských produktů bývají správné.

Kchuo tvrdí, že kamerový systém v AirPodech bude podobný infračervené technologii používané ve Face ID na iPhonech. Díky detekci toho, jak někdo otočí hlavou, se prý budou zesilovat nebo zeslabovat specifické zvuky.

To již dopředu napovídá, že nové AirPody ocení zejména majitelé náhlavní soupravy Vision Pro, kteří se jejich nošením dočkají mnohem realističtějšího zážitku při používání virtuální reality.

AirPods Apple
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Vychytávka, kterou možná oceníte

Pokud si však stejně jako většina lidí neplánujete koupit jeden z velmi drahých prostorových počítačů, jak Apple Vision Pro oficiálně nazývá, infračervené snímače nabídnou ještě jedno zajímavé využití. Údajně poslouží k detekci gest rukou, což uživatelům umožní například přeskakovat skladby v Apple Music pomocí máchnutí ve vzduchu.

Minulý měsíc se objevily zprávy, že Apple zatím neplánuje vyrobit druhou generaci svých VR sluchátek Vision Pro, která se neprodávají zrovna dobře, ale místo toho vydá jejich levnější variantu. Cena chystané náhlavní soupravy má být stejná jako cena špičkového iPhonu.

Zdroj náhledové fotografie: Jackson Simmer / Unsplash, zdroj: techSpot

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..