Unikátní iPhone s USB-C

iPhone 16 dostane šikovnou funkci z fotoaparátů. Nacházet se bude na boku telefonu

  • Připravovaný iPhone 16 čeká velká změna
  • Apple kompletně přepracuje fotoaparát

Do premiéry nových iPhonů řady 16 zbývá stále ještě dost času. Předpokládá se, že Apple telefony veřejnosti ukáže v průběhu září, tedy v obvyklém termínu. Informací o nových produktech s nakousnutým jablkem ve znaku však již uniklo poměrně dost. Nejnověji máme co dočinění s pouzdrem pro základní iPhone 16, které poodhaluje jednu zásadní designovou změnu.


Nepřehlédněte: Korejci zapnuli umělé Slunce, které je žhavější než skutečné. Dosáhlo teploty 100 milionů stupňů Celsia


Pouzdro pro iPhone 16

Nejpopulárnější telefon na světě dorazí letos v nejnovější generaci a jisté je, že se na něj zase budou stát fronty. Pokud jsou informace známých insiderů správné, iPhone 16 přinese po letech přepracované uspořádání fotoaparátů.

Jak můžeme vidět na fotografii pouzder čínských výrobců, dva snímače již nebudou uspořádány diagonálně ve čtvercovém modulu. Apple se letos vrátí k osvědčenému designu iPhonu X – na zadní straně se bude nacházet větší pilulka, ve které budou umístěny senzory pod sebou. 

Smyslem tohoto uspořádání je, aby oba telefon mohl podporovat prostorové nahrávání videa. Tato funkce byla uvolněna již loni pro modely iPhone 15 Pro (Max), takže jejich majitelé mohou nahrávat 3D videa a sledovat je ve virtuální realitě Apple Vision Pro či headsetech Meta Quest 3.

K nahrávání videí pomocí této technologie používá Apple hlavní i ultraširokoúhlou kameru, které musí být vertikálně zarovnané. 

Telefon s funkcí fotoaparátu

iPhone 16 si prý také vypůjčí tlačítko Akce z iPhonů 15 Pro (Max), stejně jako tlačítko Capture citlivé na tlak, o kterém se rovněž hovoří u prémiových iPhonů 16 Pro (Max).

Toto tlačítko, výrazně usnadňující fotografování, by mělo být umístěné na pravé straně telefonu pod tlačítkem pro vypnutí a zapnutí telefonu. Jeho namáčknutím by se měla snímaná scéna zaostřit, zatímco silnějším stisknutím, či chcete-li domáčknutím, pak uživatel pořídí fotografii. Apple tak z nových iPhonů částečně udělá fotoaparát.

Zdroj: Bagus Hrnawan / Unsplash, zdroj: GSMArena, BGR

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..