Apple iPhone 15

iPhone 16 dostane více RAM. Důvod je jednoduchý: umělá inteligence

  • iPhony 16 čeká s nástupem umělé inteligence velká změna
  • Apple bude muset zvětšit RAM a úložiště

Podle věrohodného zdroje z Jižní Koreje to vypadá, že nové iPhony 16, které se s největší pravděpodobností představí letos v září, nabídnou o poznání více operační – respektive jednotné – paměti než předchůdci. Důvod je prozaický, umělá inteligence.


Nepřehlédněte: 5 největších novinek u iPhonu 16: Větší displej, lepší fotoaparát a umělá inteligence


Apple a umělá inteligence na iPhonech

Na sociální síti X o tom jako první informoval renomovaný tipér @Tech_Reve. Jeho účet byl později odstraněn, přestože na něj svými úniky přispíval celkem často. Důvod odstranění profilu není jasný.

Leaker nicméně na X tvrdil, že základní iPhone 16 přijde buď s 8 GB RAM, anebo 256GB úložištěm v základu. Důvod je zcela jednoduchý – Apple bude potřebovat část úložiště zaplnit nástroji pro umělou inteligenci.

Dává to smysl. Apple aktuálně nabízí u iPhonu 15 v základní verzi pouze 6 GB RAM a 128GB úložiště. Není však jasné, kolik z úložiště by ukusoval jazykové model pro umělou inteligenci on-device.

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Kolik zabírá AI u Samsungu?

Pro porovnání, například vlajkový model Samsung Galaxy S24 Ultra vyčlenil pro umělou inteligenci více než 5 GB. Oproti mobilním telefonům bez Galaxy AI, kde je to asi 15 GB, totiž systém v úložišti zabírá 20 GB.

Kromě jiného to ale může znamenat, že iPhony v základních provedeních patřičně zdraží. Jak už zaznělo, Apple se stále drasticky drží toho, že nabízí velmi nízké kapacity RAM i úložiště, a to nejen u iPhonů, ale kupodivu také u iPadů a Maců, což jsou vyloženě přístroje určené pro produktivitu.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: TechRadar

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..