Apple iPhone 15

5 největších novinek u iPhonu 16: Větší displej, lepší fotoaparát a umělá inteligence

  • Jaké novinky lze očekávat od příští generace iPhone 16?
  • Například vyšší výkon, lepší řízení tepla a vylepšený širokoúhlý fotoaparát

I když prodej iPhonu 15 odstartoval teprve před pár měsíci, není od věci podívat se na to, jaké novinky odborná veřejnost očekává u iPhonu 16 a celé rodiny produktů pro příští rok.


Nepřehlédněte: Applu se to povedlo – iPhone 15 Pro Max je malá herní konzole! Co teď s tím?


Větší displej

Už nějakou dobu se hovoří o tom, že Apple bude chtít obohatit základní iPhone 16 Pro o lepší fotoaparát, bude proto muset zvýšit rozměry celého zařízení. Lze tedy počítat s tím, že iPhone 16 Pro dostane 6,3″ displej a Pro Max dokonce 6,9″ obrazovku. V porovnání s 6,1″ u iPhonu 15 Pro a 6,7″ u 15 Pro Max.

Výkonnější A18 (Pro)

Další posun ve výkonu se očekává od čipové sady Apple A18 a hlavně pak její vrcholné verze A18 Pro. Ta by měla přinést posun nejen ve výpočetním výkonu, ale také u grafické akcelerace. Apple by měl též klást důraz na chlazení a tepelný management.

Apple iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Teleobjektiv u iPhonu 16 Pro

U aktuální generace dostal vylepšený 5× teleobjektiv pouze iPhone 15 Pro Max. U příští generace se očekává, že pořádný optický zoom obdrží také iPhone 16 Pro, stejně jako 16 Pro Max. Fotovýbava obou Pro modelů se tak vyrovná.

Lepší širokoúhlý fotoaparát

Apple už u modelu iPhone 14 Pro nasadil 48Mpx hlavní snímač, širokoúhlá kamera však zůstala beze změn. I to by se mohlo proměnit do příštího roku, spekuluje se o nasazení 48Mpx rozlišení také u širokoúhlé kamerky. Tím pádem by mohly široké snímky být pořizovány ve výchozím rozlišení 24 Mpx.

Umělá inteligence

Právě s ohledem na příští generaci iPhonů se spekuluje o nasazení umělé inteligence tzv. on device, tedy přímo na zařízení. Výkon by k tomu iPhony mít měly, je však otázka, jakou úlohu bude AI v systému mít. Někteří experti spekulují, že Siri obdrží funkce generativní umělé inteligence a Apple bude chtít bojovat v této disciplíně s Googlem a Microsoftem.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares