iPhone

Apple z iPhonů udělá nedobytný trezor. Do iOS 18 integruje novou bezpečnostní aplikaci

  • Podle úniků nabídne iOS 18 novou aplikaci
  • Zásadně vylepší bezpečnost uživatelských dat

Apple v rámci svého ekosystému nabízí velmi dobrou funkci Klíčenky, tedy klasického agregátora hesel, kam se ukládají vaše hesla, čísla platebních karet a další citlivé údaje, které ale chcete mít stále při ruce. Ne každý však ví, že tato funkce v iOS je, protože je schovaná v nastavení.


Nepřehlédněte: iOS 18 přinese zásadní změnu v historii iPhonů. Ikony aplikací již nebudou svázány pravidly


Apple chystá nového správce hesel

To se podle všeho brzy změní. Podle zprávy agentury Bloomberg Apple představí novou speciální aplikaci Hesla pro iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 a také visionOS 2. Přístupná by měla být běžně z ploch, respektive z doku či knihovny aplikací.

Kromě agregování hesel, přístupových a dalších klíčových informací o platebních kartách nabídne i několik nových funkcí. Kupříkladu vyhledávání hesel k sítím Wi-Fi. Aplikace má také spravovat přístupové klíče, tokeny dvoufaktorového ověření a oznámení o případném narušení.

„Uvedení aplikace do popředí zvýší povědomí o vestavěné funkci v celém ekosystému společnosti Apple. Namísto toho, aby se uživatelé obraceli na méně bezpečné možnosti, které mnohdy skončí prolomením ze strany kyberzločinců, se budou moci spolehnout na integrovanou funkci ve svých zařízeních,“ píše server Apple Insider.

Apple iPhone 15
Zdroj: Thai Nguyen / Unsplash

Konkurence pro 1Password

Často se hovoří o tom, že zviditelnění této aplikace ještě víc odvrátí zrak uživatelů od řešení třetích stran, jako je například 1Password. Tato aplikace funguje na stejném principu, její velkou výhodou pak je to, že ji můžete využívat napříč různými ekosystémy – tedy na Androidu i iOS, Windows i macOS.

Novinky spojené s operačním systémem iOS 18 Apple představí již v pondělí 10. června, kdy se ve Spojených státech koná vývojářská konference WWDC 2024.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: Bloomberg, Apple Insider

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..