MacBook, AI

Apple pracuje na revolučním notebooku. Jeho displej bude měnit velikost a nahradí i klávesnici

  • První skládačka od Applu bude hybrid iPadu a MacBooku
  • Nabídnout má 18,8″ nebo 20,2″ displej, možná budou dvě verze
  • Stát má zhruba 60 až 70 tisíc korun, tedy skoro jako Vision Pro

Apple a skládací zařízení, to je kapitola sama pro sebe. Na prakticky jakýkoliv projekt jablečné firmy s tímto typem displeje se čeká jako na smilování. Podle mnoha předchozích spekulací a úniků víme, že iPhone to zprvu nebude. Mnohem větší pravděpodobnost padla na tablet či počítač.


Nepřehlédněte: Základní MacBook Air M2 po roce používání? Tuhle chybu rozhodně nedělejte!


Skládačky s logem Apple

Vlastně to vypadá hodně pravděpodobně. Skládací MacBook, který by se mohl podobat velkému iPadu se skládací střední částí, se možná dostane na trh už za několik let. I tak ale Apple připravuje svůj dodavatelský řetězec na jeho výrobu, jak informuje server Apple Insider s odkazem na analytika Ming-Čch’ Kchua.

Pokud jde o informace tohoto tipéra, Apple zvažuje dvě velikosti displeje, přitom nyní ještě není jasné, zdali vybere obě, anebo bude mít iPad-o-Mac jen jednu ze spekulovaných velikostí. Každopádně mluví se o 18,8″ a 20,2″ úhlopříčce v otevřeném stavu.

Teoreticky by tyto velikosti měly odpovídat fyzickým rozměrům 13palcového a 14palcového notebooku. Pokud by došlo k nasazení obou formátů, společnost Apple by tak měla dvě možnosti velikostí, které by odpovídaly řadám MacBook Air a MacBook Pro.

Apple MacBook Pro 2021
Zdroj: Apple

Velký iPad/Mac v jednom

Jak také informoval Ming-Čch’ Kchuo, tyto ohebné displeje si Apple nechává vyrobit v továrnách LG Display. Produkce skládaček má být dle interních zdrojů připravena na konec roku 2025 a první polovinu roku 2026. Skládačky budou v první fázi disponovat čipy Apple M5.

Kchuo ve své spekulaci dodává, že Apple očekává dodávky skládacího MacBooku výrazně vyšší než u náhlavní soupravy Vision Pro a v roce 2026 možná přesáhnou i milion kusů. To vše i přesto, že se hovoří o tom, že cena by měla být vysoká – 60 až 70 tisíc korun.

Zdroj náhledové fotografie: generováno AI (Dall-E), zdroj: Apple Insider

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..