Apple iPhone 15

iPhone 16 Pro má dokázat, že špičkový hardware není důležitý. Co Apple chystá?

  • Vrcholný model iPhone 16 Pro prý dostane dva nové fotoaparáty
  • Půjde o širokoúhlý IMX903 a 5× optický teleobjektiv
  • Ten měl už loňský model iPhone 15 Pro Max

Podle mnohých je premiéra nového iPhonu 16 za rohem. A opravdu – po letních prázdninách přijde září a výroční akce společnosti Apple. Dočkat bychom se měli čtyř novinek: Základního iPhonu 16, většího iPhonu 16 Plus a dvojice prémiových modelů iPhone 16 Pro a 16 Pro Max.


Nepřehlédněte: iPhone dokáže skoro všechno, brzy si sám zahojí i poškrábaný displej


iPhone 16 Pro s novým fotoaparátem

Jaká vylepšení jablečné smartphony dostanou? Hovoří se dvou nových fotoaparátech. To neznamená, že by iPhone 16 Pro disponoval dalšími dvěma kamerami, dvě ze tří, které nabízí předchůdce iPhone 15 Pro, ale doznají zásadních vylepšení.

První změnou má být nový ultraširokoúhlý snímač. Má jít o Sony IMX903 s 48Mpx rozlišením (takže se nabízí komprimace na 12 nebo 24 Mpx) a podporou dual-pixel autoostření. Proslýchá se, že snímač Sony IMX903 přinese vychytávky, jako je široký dynamický rozsah Dolby, video v rozlišení 4K s vysokou snímkovou frekvencí a podporu filmového režimu.

Apple iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Srovná krok s loňským Pro Max

Druhou novinkou je odlišný teleobjektiv, tedy alespoň pro model iPhone 16 Pro. Smartphone získá tetraprism teleobjektiv s 5× přiblížením, chybět nebude optická stabilizace a ostření typu PDAF. Tento fotočip měl už loňský iPhone 15 Pro Max, takže americký výrobce tak trochu dohání své vlastní portfolio.

Jak ale zmiňují někteří odborníci, Apple má v tomto celkem volné ruce. Na rozdíl od čínské konkurence, on nemusí ubíjet své zákazníky velkými fotočipy a monstrózním rozlišením. Jde o celkový dopad a kvalitu, s jakou dojde k provázání se softwarem.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: PhoneArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..