iPhone 14

iOS 18 přinese zásadní změnu v historii iPhonů. Ikony aplikací již nebudou svázány pravidly

  • iOS 18 může představovat milník v používání iPhonů
  • Hlavní důraz bude kladen na AI a další užitečné novinky

Apple se připravuje na červnové představení své aktualizace iOS 18, která podle všeho přinese revoluci v tom, jak používáme iPhone – coby základní stavební kámen jablečného ekosystému pro mnoho zákazníků.


Nepřehlédněte: NASA „pohnula“ Voyagerem 1 a přepsala historii. Sondu opravila na vzdálenost 24 miliard kilometrů


Apple kutí operační systém iOS 18

Expert Mark Gurman z agentury Bloomberg, který se na produkty společnosti Apple dlouhodobě specializuje, nedlouho před konferencí Worldwide Developers Conference prozradil, že aktualizace iOS 18 bude představovat opravdu velkou věc. 

V posledním vydání svého zpravodaje „Power On“ uznávaný expert řekl, že cupertinská firma umožní lidem měnit barvu ikon aplikací v systému iOS 18.

„Například budete moci všechny ikony sociálních sítí nastavit na modrou nebo ikony týkající se financí, například bankovnictví, na zelenou.“ Tento druh přizpůsobení domovské obrazovky je v současné době v systému iOS možný pouze vytvořením jednoúčelových zástupců s vlastními ikonami, které slouží ke spouštění aplikací.

Apple iPhone 14
Zdroj: Jeremy Beznager / Unsplash

Funkce, kterou mobily s Androidem mají už 15 let

Gurman také potvrdil předchozí spekulace, že nová verze jablečného systému přinese více možností úprav domovské obrazovky, čímž iPhony napodobí telefony s Androidem, které něco takového nabízí prakticky již od začátku.

iOS 18, pokud jsou expertovy informace správné, dovolí uživatelům umístit aplikace kamkoli na mřížku domovské obrazovky. Lidé tedy budou moci umisťovat ikony aplikací a složky kam chtějí: například jen do horní části obrazovky, prázdné místo pod nimi pak zaplní jen oku lahodící tapeta. Po něčem takovém majitelé iPhonů volají roky. Že by je Apple tentokrát přece jenom vyslyšel?

Aktualizace iOS 18 by měla být představena 10. června během úvodní keynote vývojářské konference WWDC 2024. Oficiální vydání operačního systému pro širokou veřejnost pak bude následovat později v letošním roce, nejspíš v září.

Zdroj náhledové fotografie: Lucas Hoang/ Unsplash, zdroj: Phone Arena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..