Chytrý telefon iPhone 13 Pro

Apple opraví displej u iPhonu 13 Pro (Max), řešení naštěstí není složité

  • Aplikace třetích stran stále neumí využít 120Hz displej iPhonů 13 Pro (Max)
  • Změní se to s aktualizací na nový iOS 15.4

Apple v uplynulých dnech vydal operační systém iOS 15.3, který moc novinek nepřinesl, ale společně s touto verzí naštěstí zpřístupnil i betu iOS 15.4, a to už je zcela jiná písnička. Tato aktualizace uživatelům přinese totiž velké množství důležitých novinek. Ke stažení bude během několika málo týdnů.


Nepřehlédněte: Číňané vyrobili nový iPhone 13, ale Apple o tom neví. Je to nestoudná kopie


Apple maká na iOS 15.4

iOS 15.4 je největší aktualizací, které se v iOS 15 zatím dočkáme. Firmware bude doslova napěchovaný důležitými funkcemi, které dokážou solidně zpříjemnit požívání iPhonů. Takže co je nového?

iPhony 12 (Pro) a 13 (Pro) v chystaném desetinkovém updatu už třeba odemknete přes Face ID i s rouškou či respirátorem na obličeji, a nejsou k tomu už zapotřebí Apple Watch na zápěstí. Skenování stále probíhá i s celým obličejem, jen je v nastavení možné aktivovat možnost odemykání i s jeho zakrytou částí.

Další důležitou novinkou je možnost nahrát očkovací certifikát (Covid Pass) rovnou do nativní aplikace Zdraví. Na jablečné telefony zamíří také více než 37 nových emoji, ale důležitější zprávou je, že Apple konečně otevře vývojářům aplikací možnost naplno využít 120Hz ProMotion displej, který mají iPhone 13 Pro a 13 Pro Max.


Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle funkci si okamžitě zapněte


Z 60 Hz na raketových 120 Hz

Vývojář Christian Selig na Twitteru uvedl, že po instalaci iOS 15.4 všechny aplikace, které dosud běžely na pouhých 60 Hz, automaticky převzaly 120Hz snímkovací frekvenci. Vše tak nasvědčuje tomu, že Apple dokázal odstranit chybu v Core Animation, která animacím v některých aplikacích neumožňovala překročit hranici 60 snímků za sekundu.

Zatím nemůžeme potvrdit, jestli po instalaci iOS 15.4 všechny aplikace poběží automaticky rychlostí 120 snímků za sekundu, nebo si vývojáři budou muset pohrát s kódem svých aplikací. Ale teď to vypadá tak, že žádné úpravy nebudou zapotřebí.

Zdroj náhledové fotografie: Sahej Brar / Unsplash 

Total
0
Shares