Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

88 ruských webů jednou ranou: Hackeři z Anonymous hlásí další obrovský úspěch

  • Populární hackeři z Anonymous jsou v životní formě
  • Hlásí, že jedním přesným zásahem smázli 88 webů

Kybernetičtí partyzáni s maskou Guy Fawkese znovu udeřili. V rámci nejnovější operace se zaměřili na 88 webových stránek, které po jejich zásahu přestaly fungovat. Výsledkem se pochlubili na jednom ze svých účtů na sociální síti Twitter.


Nepřehlédněte: Zapomeňte na sci-fi! Izraelská armáda má přístroj, který vidí skrz zeď


Anonymous jedou na plný plyn

Hackeři z Anonymous ani s příchodem prázdnin nepřestávají udivovat. Skupina OneFist (ano, je to přesně ta, která nedávno oznámila, že převzala kontrolu nad transformátorem v jednom ruském regionu, a tak narušila klíčové železniční spojení mezi Ruskem a Čínou) o sobě dala znovu hlasitě vědět.

S příchodem slunečného počasí jsou některá uskupení Anonymous méně aktivní, ale u OneFist je tomu přesně naopak. Jako kdyby se až teprve s nástupem tropů dostali do té správné provozní teploty.

Tentokrát OneFist spojili síly s dalšími dvěma skupinami a dali si za cíl poslat na věčnost hned 88 ruských webových stránek. Asi není třeba zdůrazňovat, že hacknutí pro ně byla brnkačka a weby se po chvíli hlásily jako nedostupné. Jednou ranou tak smázli obrovské množství internetových stránek.

Maska Guy Fawkese

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jiste jen nahodou jde o cislo s jasnou a znamou symbolikou v nacistické scéně.
    Tak sikulove, kamaraden. H H a hlavně žádný ten nacismus na ukrajině:D

Comments are closed.