Zapomeňte na sci-fi! Izraelská armáda má přístroj, který vidí skrz zeď

  • Přístroj, který vidí skrz zeď?
  • To není sci-fi, ale geniální izraelský vynález

Zásah proti zločincům zabarikádovaným v bytě je pro policisty vždycky riskantní. Když je v místnosti rukojmí, zákrok se dál komplikuje. V takovou chvíli může poskytnout neocenitelnou službu přístroj vyvinutý v izraelské firmě Camero-Tech. Ten umí detekovat objekty a lidi za stěnami v reálném čase, to vše díky umělé inteligenci, píše server DailyMail.


Nepřehlédněte: Vítejte v budoucnosti: V Číně odhalí zločin ještě před tím, než k němu dojde


Přístroj, který vidí skrz zeď

Nová izraelská vojenská technologie umožňuje operátorům „vidět skrz zeď“. Xaver 1000 vyrobený společností Camero-Tech pracuje s algoritmy ke sledování cílů za zdí. Dokáže určit, zda sledovaný objekt sedí, stojí nebo leží a rovněž to, zda se jedná o dospělé lidi, děti či zvířata. Izraelci u systému, který je vybaven desetipalcovým dotykovým displejem, slibují rentgenové vidění přes stěny „po stisknutí pouhého jediného tlačítka“.

Xaver 1000 vyhodnotí, zda je za zdí člověk nebo kočka

„Xaver 1000 vytváří bezprecedentní situační 3D vizuální obraz, který poskytuje jasnou výhodu a schopnost vstoupit do známého prostředí,“ uvádí firma Camero-Tech a dodává: „Technologie využívá rádiové vlny, které jsou schopné procházet stěnami (jako mobilní telefony a Wi-Fi). Ale jak víme, dokonce i signály mobilních telefonů a Wi-Fi slábnou, když se vzdalují od vysílací věže nebo přístupového bodu. Radarové signály jsou stejné: mohou procházet stěnami, ale jsou příliš slabé na to, aby viděli nebo viděli cokoli uvnitř. To, co se jeví jako černobílý optický satelitní snímek, je ve skutečnosti vizuální reprezentace radarových dat – odraz rádiových vln od zemského povrchu a umělých objektů.“

Obsluhovat ho zvládne jeden člověk

Camero-Tech dodává, že Xaver 1000 je systém určený pro armádu, policejní týmy, pátrací a záchranné týmy i zpravodajské jednotky, operující v různých situacích, včetně nepřátelského prostředí. Přenosný přístroj, který se přikládá na zeď a zvládne ho obsluhovat jediný člověk, dokonce umožňuje zjistit počet lidí uvnitř budovy, jejich výšku a zmapovat uspořádání samotné místnosti.

Zdroj náhledové fotografie: Camero-Tech, zdroj: DailyMail

Total
0
Shares