iPhone

80 let stará fotka fascinuje internet: Podívejte se, co ten muž drží v ruce. Cestuje snad časem?

  • Další údajný důkaz o cestování časem
  • Na 80 let staré fotce je prý vidět iPhone

Slídilové na internetu si všimli podivně vypadajícího chlapíka na černobílé fotografii ze 40. let minulého století. Proč je natolik zaujal? Podle všeho drží v ruce něco, co až nápadně připomíná chytrý mobil. Jedná se snad o iPhone?


Nepřehlédněte: Desítky let jsme se možná mýlili. Galaxie Mléčná dráha má zřejmě úplně jiný tvar, zjistili vědci


Drží v ruce funkční iPhone?

Rádoby cestovatelé časem to v poslední době pořádně rozjeli. Tentokrát tu máme senzační snímek z období druhé světové války. Opravdu tajemný muž tehdy telefonoval, nebo se jen drbal za uchem?

Fotka z roku 1943 zachycuje neznámého muže v davu amerických vojáků v islandském hlavním městě Reykjavík. Virální se stala v okamžiku, kdy ji Kristján Hoffman zveřejnil na sociálních sítích.

„Uprostřed fotografie je muž opřený o výlohu s mobilním telefonem,“ napsal na sociální síť Facebook a upozornil na neobvyklé detaily postavy, která podle něj vypadá jako člověk z budoucnosti.

Snímek vyvolal velký ohlas. Jedna skupina uživatelů se přiklání k teorii cestování v čase, zatímco jiní jsou skeptičtí. „Tohle je důkaz, že první přenosný telefon byl vyroben v roce 1983, ale druhá světová válka se odehrála ve 30. až 40. letech dvacátého století,“ uvedl jeden z nich.

„Kdybych cestoval o sto let zpět v čase s mobilním telefonem, nefungovalo by to, protože i kdybych měl smartphone, neexistovaly žádné mobilní věže, které by přenášely signál,“ podotkl další.

Důkaz o cestování časem?

Většina lidí si nemyslí, že se jedná o člověka z budoucnosti. Uživatelé jsou spíše nakloněni teorii, že jde o muže, který poslechem kontroluje, zda mu fungují hodinky. Této hypotéze nahrává skutečnost, že stojí hned u hodinářství. Jiní zase tvrdí, že se jen drbal za uchem nebo v ruce držel dýmku.

Podobný rozruch jako fotografie z Islandu nedávno způsobila i 353 let stará malba, na které je prý vidět iPhone. Pikantní je, že obraz nizozemského malíře Pietera de Hoocha z roku 1670 zaujal i šéfa společnosti Apple Tima Cooka.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: NYPost

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Mel v ruce brýle, drbal se za uchem a hned je cestovatel čase 😂😂😂

  2. Twl ty články tady, autor to myslí vážně? Odkud vzal síť? Kde ho nabíjel? Komu volal?

Comments are closed.