ZTE Axon 30

ZTE Axon 30: vymazlený Číňan se podívá i do Česka, víme kdy

  • ZTE Axon 30 je nejnovější přírůstek čínské provenience
  • Telefon nabízí slušný výkon a kameru pod displejem
  • Oproti původním odhadům bude dostupný i v ČR

ZTE Axon 30 je přímým nástupcem loňského modelu Axon 20, který jako první na trh se smartphony přinesl selfie kamerku ukrytou pod displejem. Bohužel, v té době šlo o takový “hokus-pokus” a proklamované relativně dobré výsledky focení vzalo v prvních recenzích záhy ha své. Ovšem, dalo se to pochopit. Technologie je to nová a stále takřka v plenkách. Bude to letos jinak?

ZTE Axon 30 – Znovu s kamerou pod displejem

Čínský výrobce tvrdí, že tentokrát to zvládl lépe. Pokud jste četli tedy četli jeden z našich posledních příspěvků o novince MIX4 od Xiaomi, budete mít vcelku ihned jasno o tom, co tento “revoluční” fotoaparát dokáže. Na videokonference postačí, na super autoportréty však rovnou zapomeňte!


Čtěte také: ZTE Axon 20 má neviditelný foťák, který fotí hodně mizerně


ZTE Axon 30
ZTE Axon 30 | foto: ZTE

Na co dále novinka láká? Čelní straně ZTE Axon 30 dominuje obrovský 6,92″ AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 hertzů a jak již bylo řečeno nehyzdí ho žádný výkroj, výřez nebo průstřel. Pohonnou jednotkou je osmijádrový procesor Snapdragon 870 spolu s 8 GB nebo 12 GB RAM a 128 /256 GB úložištěm.

Velmi slušná výbava a 5G

Baterie má standardní kapacitu 4 200 mAh s podporou rychlého 55W drátového dobíjení. Na zádech pak vyčnívá čtveřice objektivů: hlavní 64Mpx snímač, 8Mpx ultraširokáč, 5Mpx makro a 2Mpx hloubkový senzor.

Telefon dokáže natáčet v maximálním 4K rozlišení s 60 FPS. Samozřejmostí je nový Android 11, který zastřešuje vlastní nadstavba MyOS 11. A abychom nezapomněli, také podporuje externí karty MicroSD.

Cena a dostupnost

Původně se spekulovalo o tom, že ZTE Axon 30 paty z domovské Číny nevytáhne, ale opak je pravdou. Pakliže byste o něj měli zájem, máme pro vás příjemnou zprávu: novinka se podívá i do Česka. Ostrý start zahájí už 9. září a cena by se měla pohybovat okolo 12 600 korun i s daní.

Total
11
Shares