Xiaomi MIX 4

Xiaomi: MIX 4 není nejlepší mobil pro selfiemaniaky

  • Xiaomi MIX 4 je v mnohém výjimečný telefon. Má neviditelný fotoaparát
  • Přední kamera je schovaná pod speciálním typem displeje. Na pohled není vidět

Společnost Xiaomi uvedla na trh tento týden smartphone MIX 4, který je napěchován těmi nejmodernějšími dostupnými technologiemi. Jeho baterie se nabije za pouhých patnáct minut a přední fotoaparát má schovaný pod displejem. Díky tomu přední stranu mobilu nenarušuje žádný výřez ani průstřel.


Nepřehlédněte: Xiaomi MIX 4 se nabije za 15 minut. Má fotoaparát pod displejem a Snapdragon 888+


MIX 4 má fotoaparát pod displejem

Společnost použitému řešení v MIX4 říká CUP (camera under panel / fotoaparát pod panelem). A přestože během premiéry telefonu padala zajímavá čísla o propustnosti světla k snímači, Xiaomi focení přední kamerkou uživatelům vyloženě nedoporučuje, protože kvalita fotografií nemusí být nejlepší.

Xiaomi MIX 4
Chytrý telefon Xiaomi MIX 4 | foto: Xiaomi

William Lu, senior viceprezident společnosti Xiaomi, na mikroblogu Weibo uvedl, že MIX 4 je telefon navržený pro maximální audiovizuální zážitek, nikoli aby splnil maximální očekávání selfiemaniaků. Lu proto lidem doporučil, aby si koupili telefony se standardně řešenou selfie kamerkou (typicky umístěnou v průstřelu/výřezu), pokud chtějí selfies v nejepší možné kvalitě.

Vydržte! Vývoj jde kupředu

Vysoce postavený zaměstnanec Xiaomi zároveň ujistil, že společnost dělá maximum, aby spotřebitelům v budoucnu nabídla telefony se špičkovým poddisplejovým fotoaparátem. Podle něj jde vývoj rychle kupředu a situaci s kamerami pod displejem přirovnává k době, kdy se ztenčovaly rámečky kolem displeje a vývoj v návrhu chytrých telefonů doznal zásadních změn.

Xiaomi předstihlo Samsung

Xiaomi má nakročeno stát se dlouhodobým králem v produkci smartphonů. Aktuální prodejní výsledky jsou famózní a největší jihokorejská konkurence je pod silným tlakem. Že Xiaomi umí, dokazuje právě nejnovější MIX 4.

Total
0
Shares