Axon 20 5G

ZTE Axon 20 má neviditelný foťák, který fotí hodně mizerně

  • Redakci DxOMark se dostal do rukou první smartphone na světě s foťákem pod displejem
  • A výsledek není dobrý
  • Funguje to, ale kvalita snímků je katastrofální

Čínská značka ZTE si s telefonem Axon 20 5G připsala jedno technologické prvenství. Jedná se totiž o první komerčně dostupný mobil s čelním fotoaparátem schovaným pod displejem.

Všechno je špatně

Test DxOMark ukazuje, že nová technologie sice funguje, ale vlastně je k ničemu. Telefon je spíš demonstrátorem, nikoliv potvrzením trendu. Kvalita selfíček a videa je bohužel tristní. ZTE Axon 20 5G má druhý nejhorší čelní fotoaparát v databázi organizace DxOMark. Výsledek pouhých 26 bodů je obrovské zklamání.


Psali jsme: RECENZE Realme 7 5G: když jsou rychlý displej a 5G prioritou


Pod displejem má telefon fotoaparát s rozlišením 32 Mpx a objektivem o světelnosti f/2.0. Snímek pořídí, ale to je tak vše. Reprodukce barev je velmi špatná, fotkám chybí detaily, nouze není o různé artefakty a patrné je i obrovské množství šumu.

ZTE Axon 20 5G
ZTE Axon 20 5G v testu DxOMark | foto: vlastní

Fotografie jsou ostré jakž takž ve středu, vše ostatní je rozmazané. Uživatele, pro které je kvalita selfíček nanejvýš důležitá, telefon určitě zklame. Kompletní rozborku ZTE Axon 20 5G najdete tady.

Rychlý displej a Snapdragon s 5G

Připomeňme, že Axon 20 5G je mobil střední třídy s velkým displejem s úhlopříčkou 6,92 palce, FHD rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz. V Evropě se prodává verze s 6 GB RAM a 128 GB uživatelské paměti.

Uvnitř přístroje tepe procesor Snapdragon 765G, tudíž telefon podporuje 5G. Hlavní foťák na zadní straně má čtyři snímače: hlavní s rozlišením 64 Mpx, 8Mpx širokoúhlý a 2Mpx pro makro a pro hloubku ostrosti. Na německém trhu se Axon 20 5G prodává za 349 eur, v přepočtu 9 000 korun.

Total
5
Shares
1 komentář

Comments are closed.