Telefon, iPhone

Žena předstírala těhotenství, aby přes hranice propašovala iPhony a procesory za miliony

  • Mistrovský úlovek si připsali policisté a celníci z Číny
  • Odhalili „těhotnou“ ženu, která pašovala elektroniku

Scénu jako vystřiženou z béčkového filmu připomínalo dopadení ženy, která předstírala těhotenství, aby přes hranice propašovala iPhony a počítačové procesory. Prozradila ji mimika a zvláštní pohyby těla. Celníkům tvrdila, že je ve čtvrtém měsíci, jenže ve skutečnosti na sobě měla protézu dětského bříška plnou čipů a smartphonů.


Nepřehlédněte: Samsung dostal šílený nápad! Chce, abychom na displeje telefonů přikládali tři prsty. Jinak je neodemkneme


Pašovala nové iPhony

Ačkoliv jsou nové iPhony v Číně už nějakou dobu na trhu, stále se zde daří černému trhu s těmito telefony. Za hranicemi jsou totiž levnější, takže se pašují ve velkém. Totéž platí pro další spotřební elektroniku včetně počítačových procesorů Intel nebo herních konzolí.

Podle zahraničních médií dotyčná žena koncem listopadu cestovala do Číny z Macaa, když si jí všimli celníci, kterým bylo divné, jak se pohybuje a chodí. Na otázku, co se jí přihodilo, odpověděla, že je v čtvrtém měsíci těhotenství, což inspektory ještě víc znejistilo – velikost jejího břicha totiž byla neobvyklá.

Po bližším ohledání úředníci nakonec zjistili, že žena těhotná vůbec není. Místo miminka měla na sobě protézu bříška s více než 100 procesory Intel a devíti telefony iPhone.

Pořádně to nerozchodil

V Číně jsou vysoké dovozové daně, a tak stojí lidem za pokus se z nich vyvléknout jakýmkoli způsobem. Jiný pašerák se například snažil přes hranice přenést 160 procesů, které si nalepil na tělo, ale prozradila ho trhaná chůze připomínající legendárního Robocopa, a tak si teď odpykává několikaletý trest v chládku. Kdyby mu to vyšlo, zbohatl by a na nějaký čas mohl žít pohádkový život. Takto je ovšem ve vězení, kde možná zpytuje svědomí nebo spřádá plány na příští akci. O případu jsme psali zde.

Zdroj náhledové fotografie: charlesdeluvio / Unsplash, zdroj: DailyStar

Total
0
Shares